Поштовх для розвитку громади

Після участі в 1-й сесії Школи Олена Мірхайдарова, голова ради громадської організації “Взаємодія”, поінформувала про можливості розвитку громади громадських активістів та голів сільських, селищної рад Компаніївського району на розширеному засіданні громадської ради при Компаніївській райдержадміністрації. В результаті в районі були здійснені перші кроки для покращення добробуту громади.

До Дня Незалежності України було організовано свято «Компаніївські гостини» в смт. Компаніївка, учасниками якого стали делегації з кожної сільської, селищної ради району. Кожна сільська, селищна рада розташувала курінь, до якого гостинно запрошували всіх бажаючих і щедро пригощали українськими стравами. Від кожного населеного пункту району були представлені номери художньої самодіяльності, тому учасники свята могли насолоджуватися аматорським мистецтвом протягом всього дня. Також було проведено конкурси: «Кращий курінь», «Краща сільська рада», «Краща вишиванка».

Свято пройшло весело, а влада району запропонувала громаді проводити «Компаніївські гостини» щороку. Також Червоновершківська сільська рада зібрала загальні збори громади, на яких було вирішено створити фонд громади, на кошти якого обновити звукову апаратуру в сільському будинку культури в 2012 році, а в подальшому зробити капітальний ремонт приміщення будинку культури. Громада села вирішила, що саме будинок культури повинен стати центром місцевої активності. Власники та орендатори земельних ділянок вирішили виділяти у фонд 25 грн. з 1 га землі щомісячно. Громадські активісти смт. Компаніївка вирішили скористатися передвиборчою ситуацією і звернулися до народного депутата України Березкіна С.С. про сприяння у вирішенні проблеми забезпечення дитячим ігровим майданчиком маленьких компаніївців. Для цього спочатку провели опитування населення на предмет потреби в дитячому майданчику та місця, де він має бути. Було опитано 500 осіб, які одноголосно вирішили, що майданчик потрібний. 440 осіб виявили побажання розмістити майданчик в центральному парку селища,  60 осіб – у сквері біля ставка. Також було написано звернення до народного депутата України, під яким було зібрано 202 підписи.

23 серпня 2012 року в Компаніївському центральному парку було встановлено сучасний ігровий дитячий майданчик, який став не лише улюбленим місцем дітвори, а й окрасою селища. А ще Компаніївська громадська організація  «Взаємодія» ініціювала створення міні- клубу місцевої активності,  метою якого є створення комунікаційного майданчика для спілкування, обміну життєвим досвідом та реалізації спільних ініціатив на користь громади активних людей селища. 16 серпня на першому засіданні клубу учасники обговорили свої очікування, серед яких були: цікаве змістовне спілкування, обговорення суспільно-політичних проблем, обмін життєвим досвідом та позбавлення від самотності. За чаєм в теплій дружній атмосфері члени клубу ділилися наболілим та шукали способи вирішення власних проблем. Було вирішено збирати засідання міні-клубу 2 рази в місяць. Також ГО «Взаємодія» підготувала проект «Популяризація виборів серед компаніївської молоді», який переміг в конкурсі міні-грантів в рамках програми «Молодь творить майбутнє» та за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект направлений на вирішення проблеми низької активності молоді Компаніївського району у виборчому процесі. Для підвищення громадянської свідомості молоді і залучення до участі у парламентських виборах 2012 року ми плануємо сформувати команду соціальних аніматорів у кількості 15 осіб, які пройдуть навчання на семінарі-тренінгу 16 вересня 2012 року і будуть проводити роботу серед молоді смт Компаніївка, спрямовану на зацікавлення та залучення до участі у виборах молодих компаніївців.

 

 

Олена Мірхайдарова

для «НДО-Інформ» №2(47), 2012

You must be logged in to post a comment Login