Працюємо разом задля розвитку творчості людини

Filed under Історії успіху

 У вересні  цього року в Приморському районі Запорізької області  розпочав роботу інформаційно-консультаційний центр органічного землеробства та культурно-просвітницької діяльності. 

Ініціативна група Благодійного фонду «Олександрівський», який  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізовує  проект «Допоможе селянам бібліотека».  На  чолі  із керівником проекту Наталією Пічкур  разом із партнерами фонду  у серпні  було проведено інформаційно-організаційну  роботу, розроблені основні програми діяльності місцевого Клубу органічного землеробства та культурно-просвітницького кіноклубу та матеріали до них,  технічно обладнано читальний зал Приморської районної бібліотеки, поновлені бібліотечні фонди літературою загально просвітницького напрямку (176 екземплярів) та спеціалізованої тематики (49 екземплярів).

В продовж вересня-жовтня у приміщенні бібліотеки за участю місцевих школярів та їх педагогів починаючи з 21 вересня щотижня   проходять «засідання» культурно-просвітницького кіноклубу.  Такі заходи стали дійсним святом більш ніж  для шістдесяти малюків  де можна не тільки подивитися цікаві фільми, але й спробувати чудові ласощі.  Заняття проходять  за участю досвідчених знавців кіномистецтва (Кириченко Володимир) у атмосфері  доброзичливості, вільного  спілкування дітей та дорослих.  З радістю діти виконують  домашні завдання – в бібліотеці з’явилися дитячі малюнки та  роботи із природних матеріалів.

Але робота кіноклубу привертає увагу  і дорослих.  Учасники хору ветеранів міста Приморську разом із їхнім  художнім керівником Мартишевою Галиною  Іванівною також стали  відвідувачами кіноклубу. Після перегляду  вони з задоволенням залишаються на чаювання, організоване  керівником бібліотеки Пархоменко Оксаною.

Окремий час приділяється організації роботи місцевого клубу органічного землеробства.   До фондів бібліотеки Благодійним фондом «Олександрівський» передано фахову  літературу, підібрано відеоматеріали, проводяться тематичні семінари.

За період вересень-жовтень цього року для мешканців Приморська за участю фахівців Всеукраїнської громадської організації «Клуб органічного землеробства» було проведено два тематичних семінари, на яких було надано основи органічного землеробства, агротехніки, матеріали семінару, продемонстровано практичний досвід використання органічних технологій у приватному хазяйстві. За підтримки керівника місцевої  громадської організації «Русь» Главчєва Едуарда двічі організовані покази відеоматеріалу за тематикою навчання технологіям органічного землеробства та обміну досвідом їх використання діючими членами Клубу.

Привертається увага також місцевих навчальних закладів. У вересні  відбулася робоча зустріч фахівців Всеукраїнської громадської організації «Клуб органічного землеробства» та педагогів ВСП «Ногайський коледж Таврійського державного  агротехнологічного університету». Під час зустрічі було обговорено важливість використання інноваційних методів органічного землеробства не тільки для підвищення ефективності ведення присадибного  хазяйства, але й для покращення здоров’я людей, важливість залучення аграрних навчальних закладів для популяризації технологій органічного землеробства.

З метою залучення науковців та студентів місцевих навчальних закладів до вивчення та популяризації серед місцевого населення інноваційних методів органічного землеробства керівником проекту було проведено роботу з інформування керівництва ВСП «Ногайський коледж Таврійського державного  агротехнологічного університету»  та Приморського професійного аграрного ліцею про  оголошений конкурс «Природне землеробство України – шлях до здоров’я і добробуту нації», який проводить Інститут стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна».

Проведені заходи анонсуються та  висвітлюються місцевими засобами  інформації:  газети «Приморская степь», «ЮГ-информ», телекомпанією ЮГ, про урочисте відкриття Центру повідомлено також  Обласною запорізькою телекомпанією.

В рамках реалізації  проекту  «Допоможе селянам бібліотека» заплановано й подальше проведення заходів за розробленими програмами з розвитку органічного землеробства, роботи в культурно-просвітницькій галузі  й розвитку активності  місцевих жителів.

Так у листопаді крім зустрічей у культурно-просвітницькому кіноклубі та клубі органічного землеробства в центральній Приморській бібліотеці заплановано проведення Дня відкритих дверей з виставкою дитячих робіт та тематичний захід за участю працівників сільських бібліотек Приморського району.

Проект реалізується за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

Керівник проекту «Допоможе селянам бібліотека»

член правління Благодійного фонду «Олександрівський»

Наталія Пічкур

+38 0950466163 natalia.mail.gm@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login