Питання громадської активності та громадської участі обговорили представники 7 регіонів України

Filed under Новини

Круглий стіл «Активний громадянин – основа побудови демократичної держави» відбувся  в залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій Одеси, Чернівців, АР Крим та Центрів європейської інформації Миколаєва, Кіровограда, Чернігова, Херсона.

За словами Анатолія Бойка, представника Одеської обласної організації ВГО КВУ, серед проблем, які звертають на себе увагу, варто відзначити відсутність консолідації зусиль між різними організаціями, що, у свою чергу, є наслідком недостатнього розвитку горизонтальних зв’язків, дієвих каналів обміну інформацією, нездорової конкуренції. Було також зазначено, що у стосунках з владою впливовість коаліцій та мереж громадських організацій сьогодні є помітно вищою, ніж окремих організацій.

Присутній на зустрічі експерт Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк висловив думку щодо актуальних на сьогоднішній день напрямків діяльності громадсього сектору. Експерт зазначив, що нині, нажаль, є типовою ситуація, коли владні структури використовують громадські організації як “джерело пропозицій”, проте, ніяким чином не сприяють реалізації таких ініціатив.
В Одесі є приклади позитивних результатів діяльності громадських організацій екологічного спрямування. Свідченням їх ефективності є не лише зацікавленість місцевих мешканців, але й усвідомлення владою цінності громадських ініціатив, про що свідчать, зокрема, факти фінансування з місцевого бюджету заходів, що виникли як громадські ініціативи.

В ході круглого столу виникла жвава дискусія навколо проблем діяльності громадського сектору. Певна увага учасниками круглого столу була приділена і питанням фінансування діяльності громадських організацій. Зокрема, йшлося про досвід Польщі, де передбачена можливість призначення платниками податків частини коштів на громадську діяльність, а також про можливу актуальність для українських ГО ведення неприбуткової комерційної діяльності з метою фінансування громадських ініціатив.

Організаторами круглого столу виступили: Мережа центрів європейської інформації України, Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа:
Євгенія Олійник ( моб. 0509091345)

Джерело

You must be logged in to post a comment Login