Роботу випускника «Школи громадської участі» відзначено на державному рівні *

Filed under Новини

Вручення дипломуЗа сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співробітництві з Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» було організовано конкурс кращих практик місцевого самоврядування. Випускник «Школи громадської участі-І», Леонід Жовтило подав на конкурс практику по створенню Центрів місцевої активності для розвитку громад, яка з 2012 року реалізовується у закладах культури Маловисківського району Кіровоградської області. Робота нашого колеги отримала відзнаку конкурсу (диплом )
Зі слів Леоніда, завдяки проекту «Школа громадської участі» ГО „Інститут соціокультурного менеджменту” м. Кіровоград, за підтримки Міжнародного фонду Ч.С. Мотта я мав змогу оволодіти інструментами соціокультурного менеджменту та сучасними технологіями по створенню центрів місцевої активності на базі будинків культури, сільських клубів та бібліотек. Використовуючи знання та вміння, Маловисківська районна рада у співпраці з Оникіїською, Новогригорівською сільськими радами, Маловисківською районною бібліотекою та ГО «Фонд розвитку ініціативи громади» з червня 2012 року розробили та розпочали впровадження проекту „Центри місцевої активності для розвитку громад”. За результатами проекту при Оникіївській сільській бібліотеці та сільському будинку культури було обладнано громадську світлицю, придбано комп’ютерну техніку з підключенням до мережі Інтернету. Організовано проведення круглих столів з представниками влади по питаннях доступу до публічної інформації, участь молоді в Інтернет телемостах зі своїми ровесниками зі сходу та заходу України. Запроваджено проведення безкоштовного юридичного консультаційного пункту. Налагоджено випуск сільського інформаційного бюлетеню.Тренінг для слухачів Вищої народної школи Районна бібліотека.
Члени громадської організації «Відродження Новогригорівки» організували у сільському будинку культури збори громади, запросивши як рядових жителів, так і керівництво сільської ради, сільських та районних депутатів, керівників сільськогосподарських підприємств. Результатом зборів стало підписання угоди про співпрацю та фінансову підтримку між громадою, сільською радою та представниками місцевого бізнесу. Затверджено плани розбудови громади села.
У процесі реалізації домовленостей: капітально відремонтовано сільський будинок культури; -при будинку культури засновано громадські об”єднання за інтересами; -створено громадську світлицю; -організовано відзначення культурно мистецьких заходів;-активізувала свою роботу сільська бібліотека;-матеріальна база закладів культури села поповнилась комп’ютерною технікою з підключенням до мережі Інтернету, плазмовим телевізором, настільними іграми для молоді, музичними інструментами.
Тренінг розвиток громад Кайо Зборів м.МВЗа сприяння ресурсного центру районної ради та колективу районної бібліотеки, розроблено низку заходів, які направлені на реалізацію проекту по створенню центрів місцевої активності на базі закладів культури. За методичної підтримки районного ресурсного центру, колективом бібліотеки було розроблено та подано на грант до програми Бібліоміст проект з розширення Інтернет – комунікативної бази бібліотеки. У результаті отримання гранту районна бібліотека отримала 12 комплектів комп’ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернету. При районній бібліотеці реалізуються молодіжні ініціативи: дитячо-юнацька громадська організація “Ліга інтелектуальних ігор” ; поетична студія “Мрія” ; жіночий клуб “Світлиця” ; інформаційно – консультативний портал “Захист прав дітей в Україні”; Медіа – Інтернет проект „Пізнаємо Україну через діалог” ; творча майстерня «Публічна бібліотека сьогодні, яка вона”; проекти за участю старшого покоління: „Вища народна школа”. Розроблено та впроваджено проекти екологічного спрямування „Наше місто чистий дім”; „Здай батарейку – врятуй крота”. Спільний проект з податковою службою та представниками бізнесу – „Податкова звітність без кордонів”. Завдяки впровадженню новітніх форм роботи та соціокультурних технологій, Маловисківська районна бібліотека ім. Л. Українки, як центр місцевої активності громади, потрапила у 12 кращих бібліотек України за результатами проекту „Простір ідей” на 5-тому Всеукраїнському інформаційному телевізійному каналі.Громадська світлиця с.Новогригорівка
За результатами впровадження проекту Маловисківською районною радою прийнято рішення про вивчення та впровадження досвіду, отриманого у ході реалізації проекту у громадах району.
Леонід Жовтило та активісти району будуть продовжувати свою громадську роботу, активісти мають намір продемонструвати всій Україні, що з малих справ починається великий проект під назвою «громадянське суспільство».

Матеріал підготував – Леонід Жовтило
* НДО-Інформ,-№1(51), 2015

You must be logged in to post a comment Login