Роль освітніх програм в активізації розвитку громад: досвід проекту «Школа громадської участі»*

 

DSCN2260Оксана Набока
Координатор проекту «Школи громадської участі – 2», м. Кіровоград

Проект «Школа громадської участі – 2», як і проект «Школа громадської участі -1», реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч. С. Мотта. За дворічну дію проекту «Школа громадської участі – 2» учасники пройшли довгий шлях навчання, саморозвитку, та вдосконалення своєї професійної діяльності.

В рамках проекту за 2014-2015 роки було проведено 6 тренінгів, було надано більше 150 консультацій завдяки особистим зустрічам, консультації по телефону та електронній пошті. До проведення тренінгів в рамках проекту було залучено провідних українських та міжнародних експертів, видано книгу «Школа громадської участі для розвитку громади», накладом у 1000 примірників, а також 2 номери бюлетенів «НДО-Інформ», кожний з яких накладом у 1000 примірників.

DSCN2266За перший рік проекту «Школа громадської участі – 2» було проведено тренінг «Анімація громадської діяльності», що складався з трьох частин, відповідно, перша частина відбулася 23-25 вересня 2014 року в м. Кіровоград, друга частина – 11-13 листопада 2014 року також у м. Кіровоград, третя частина – 15-17 грудня 2014 року в м. Львів-Брюховичі, цим і завершили перший рік проекту.

Другий рік проекту розпочався з четвертого тренінгу «Основні засади взаємодії громадських організації із засобами масової інформації», що відбувся 21-23 квітня 2015 року у м. Кіровоград. До проведення даного тренінгу ми залучили наших друзів, випускників «Школи громадської участі – 1», а саме Кіровоградську державну телерадіокомпанію, в лиці Олени Кваши та Дарини Романської.

П’ятий тренінг «Залучення фінансування з місцевих джерел (локальний файндрейзинг)» відбувся 26-28 травня 2015 року, що також проходив у м. Кіровоград. До проведення тренінгових сесій ми запросили Руслана Краплича (громадська організація «Фундації імені князів-благодійників Острозьких», м. Рівне).DSCN1169

Останній етап навчання учасників «Школи громадської участі – 2» завершився тренінгом «Польський досвід розвитку громад», що відбувся 21-23 чеврня 2015 року у м. Львів-Брюховичі. На даному тренінгу учасники познайомилися з польськими колегами Оленою Хоткевич та Збігнєвим Мерунськи, які презентували свій досвід розвитку громад.

За час дії проекту, учасники реалізували багато цікавих і корисних ініціатив. Наприклад, Тетяна Майдак (Центральна бібліотечна система для дорослих м. Кременчук, Полтавська область) реалізувала ініціативу «Місто звучить римою» (квітень 2015 року), на якій під стінами бібліотеки зібрались бажаючі послухати поетичне слово і почитати власні вірші і вірші улюблених поетів. А також, було проведено мистецьку акцію Фотосушка «Танцюючий Кременчук» (червень 2015 року).

«В рамках проекту за 2014-2015 роки було проведено 6 тренінгів, було надано більше 150 консультацій. До проведення тренінгів в рамках проекту було залучено провідних українських та міжнародних експертів, видано книгу «Школа громадської участі для розвитку громади»

Ольга Соколова (Громадське об’єднання «Альтернатива», с. Пісочин, Харківська область) проводила конкурс дитячих малюнків «Моя мирна Україна» (квітень-травень 2015 року) для учнів 3-6 класів. Усі малюнки відправлено в зону АТО нашим захисникам. Також у межах організації здійснюється постійна робота на допомогу українській армії, зокрема, виготовлення маскувальних сіток, збір коштів та речей.

Володимир Дмитренко (Громадська організація «Родіс») та Марина Шляхова (Центральна міська публічна бібліотека) з м. Комсомольск Полтавської обл., вже багато років співпрацюють разом,де однією з їх ініціатив є кіноклуб «Відкрий очі».

Олена Попова (Клуб активного відпочинку «КАВА», м. Запоріжжя) проводила екологічну акцію «Чим дихає Запоріжжя». Якщо ви хочете відчуття адреналіну, екстремального відпочинку, тоді вам доречно звернутися до Олени. Хотілося б зупинитися на досягненнях випускників «Школи громадської участі -1». Станіслав Черногов отримав почесну грамоту за активну громадську працю значний внесок у розвиток волонтерського руху Донецької області та України. Леонід Жовтило як представник Маловисківської районної ради отримав диплом за створення центрів місцевої активності для розвитку громади на базі будинків культури та бібліотек. Також Леонід разом зі своєю командою – Громадською організацією «Фонд розвитку ініціативи громади» отримали грант на реалізацію свого проекту «Моя громада – наш спільний дім», де зараз проводять різні соціологічні опитування щодо існуючих проблем Маловиськівської громади, організовують тренінги для працівників будинків культури та бібліотек.

«За час дії проекту, учасники реалізували багато цікавих і корисних ініціатив»

Володимир Орос за підтримки бізнесу, місцевої влади та його однодумців (громадські організації «Творці історії», «Вірність», «Центр муніципального розвитку») у Палаці культури шахти «Добропільська» відбулося відкриття Центру місцевої активності. Наталья Заброцька активно займається суспільнокорисною діяльністю у громадській організації «Золоті Роки», зокрема проводить тренінги для літніх людей з покращення їх медійної грамотності, «Медійна грамотність для людей поважного віку як частина освіти в продовж всього життя».

DSCN2961У рамках проекту ми співпрацюємо з Центром місцевої активності (Польща), Західноукраїнським ресурсним центром (м. Львів, Україна), громадською організацією «Фундація імені князів-благодійників Острозьких» (м. Рівне, Україна), Кіровоградське Інтернет телебачення (м. Кіровоград, Україна).

Нагадую вам про спеціально створений спільний Google-диск для учасників «Школи громадської участі» в пошті Gmail (логін – schooliscm2014, пароль – animation2014). На даному диску будуть розміщенні усі матеріали з конференції, зокрема, презентації, фотографії, аудіо та відео матеріали.

 

*Матеріали_другої_Національної_Конференції_Соціальна_анімація_для_розвитку_культури_та_громад_2015

You must be logged in to post a comment Login