Що буде з бізнес-асоціаціями?

Filed under Новини, Статті

СІРЕ03 березня 2019 року на базі Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ)  відбулося засідання засновників Національної платформи Малого та середнього бізнесу (Нацплатформи МСБ), публічним органом якої є одноіменний портал. В ході роботи учасники обговорили плани на 2019 рік, які передбачають посилення роботи зі зміцнення місцевих і регіональних бізнес-асоціацій у реалізації місії : «Творити найкращий на континенті бізнес-клімат».

Зокрема, Руслан Краплич (учасник засідання від Фундації імені князів-благодійників Острозьких, радник з розвитку), зазначив:

« Оскільки в Україні практично відсутня медіа підтримка та консультаційний супровід роботи й розвитку бізнес-асоціацій в регіонах, які фокусуються на малому й мікробізнесі, впродовж наступних 5 років Національна платформа Малого та середнього бізнесу (Нацплатформа МСБ) посилить існуючу мережу з 86 місцевих та регіональних бізнес-асоціацій членів Нацплатформи МСБ та залучить більше бізнес-асоціацій до професійної допомоги в розвитку локального малого та мікробізнесу.

Для цього, з початку, необхідно провести оцінку організаційного розвитку не лише членів мережі, але й інших бізнес-асоціацій, які прагнуть представляти й захищати інтереси малого та мікробізнесу в кожному з регіонів України.

На підставі результатів оцінки, буде сформовано пакет сервісів, яких потребують бізнес-асоціації, щоб підтримувати малий і мікробізнес якнайкраще. Головним у наданні необхідних сервісів стануть не лише тренінги й консультації з трансляцією місцевих і регіональних новин підприємницького життя для кіл зацікавлених сторін через портал Нацплатформи МСБ. А формування сучасної й передової КУЛЬТУРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА і вироблення стандартів, які виведуть українське підприємництво на передові позиції у Євразійському континенті.

Найкращим способом посилення позицій малого та мікро підприємництва місцевого та регіонального рівня є популяризація кращих практик роботи бізнес-асоціацій, включаючи зйомку й поширення, через регіональні телеканали та соціальні мережі, мікрофільмів з успішними історіями, що можуть бути реапліковані в інших регіонах та громадах.

Враховуючи, що процес децентралізації в Україні вже оформився й продовжується, бізнес-асоціації за участі Нацплатформи МСБ посилять ефективність своєї праці та вплив на місцеві, регіональні та національну політики, що стане можливим завдяки проведенню форумів і конференцій, які щоразу відбуватимуться в різних регіонах і на різні актуальні теми. Це посилюватиме позиції місцевих і регіональних бізнес-асоціацій та доноситиме голос малого та мікропідприємництва до представників місцевої, регіональної влади, а також до Верховної Ради, Кабінету міністрів України, контролюючих інституцій, а також донорів й інвесторів, чиєї підтримки потребують і бізнес-асоціації, і малий та мікробізнес. Таким чином, адвокаційні кампанії будуть більш скоординовані й результативні.

Аби досягнути бажаного Нацплатформа МСБ залучить до партнерства провідних експертів, бізнес-школи, консалтингові компанії та медіа з України, Європейського Союзу, США, Канади, Японії й інших країн, чий досвід та консультації допоможуть формувати в Україні найкращий на Євразійському континенті бізнес-клімат.»

Безперечно, щоб реалізувати Візію буде необхідно заручитися підтримкою донорів і програм міжнародної технічної допомоги для України. Тому найближчим часом планується провести офіційні перемовини та запропонувати проекти від Національної платформи Малого та середнього бізнесу (Нацплатформи МСБ) до проекту АМР США «Конкурентоспроможна  економіка України» та проекту ЄС ФОР-БІЗ.

 

***

 

До складу Національної платформи Малого та середнього бізнесу (Нацплатформи МСБ) входить  86 бізнес-асоціацій, які працюють переважно з малим та мікробізнесом майже в усіх регіонах України.

You must be logged in to post a comment Login