Школа громадської участі: майданчик, де народжуються ініціативи

З 12 по 14 червня 2013 року у с. Піщане, Бахчисарайського району, АР Крим третя група «Школи громадської участі» пройшла тренінг «Технології розвитку громад: кращі практики». Нагадаємо, що Школа громадської участі реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки фонду ім. Ч.С.Мотта. Проект розпочався на початку 2012 року.

Тренінг «Технології розвитку громад: кращі практики» був третьою частиною школи. Тут учасники мали змогу представити свої практики, показати майстер-класи з розвитку громад, а також розповісти про свою діяльність, як вони змінюють життя своєї громади на краще.

Віталій Моргун та Олександр Мітьков, громадська організація «Благо» (Дніпропетровський район). Віталій та Олександр на практичному прикладі показали одну з форм залучення громади до вирішення проблем – форум-театр. Спочатку учасники визначили проблему, яка їх більше всього турбує, а потім розіграли ситуацію у ролях.

Основана ідея форум-театру:

–          показати суспільству необхідність участі кожної людини у побудові кращого майбутнього

–          пояснити людям, що в більшості випадків поліпшення їх життя і зміна соціальної ситуації залежить від них самих.

Технологія форум-театру дозволяє ефективно змінювати ситуацію в локальних суспільних групах, при цьому їх спектр може бути дуже широкий: в даний час даний метод успішно застосовується в роботі з дітьми та молоддю, представниками самих різних соціальних шарів і професійних співтовариств.

Олена Кваша  (Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія) виступила з презентацією «Співпраця ЗМІ та НДО». Олена нагадала, що таке прес-реліз, що у ньому найголовніше, в яких випадках ЗМІ не читають прес-релізів від НДО, а також показала декілька відео з коментарями своїх колег – працівників телебачення та радіо щодо співпраці ЗМІ та НДО.

Також в рамках тренінгу учасники прослухали декілька сесій з написання проектів.

Після закінчення учасники поділилися своїми враженнями та емоціями, а також побажали проекту «Школа громадської участі» продовження. Слідкуйте за новинами проекту та ініціативами учасників, розвиток громад з усієї України на наших сайтах http://www.lacenter.org.ua/ та http://www.lac.org.ua/ , а також у мережі Facebook група «Центри місцевої активності України» (https://www.facebook.com/groups/adm.iscm/ )

 

You must be logged in to post a comment Login