Шлях до змін

Filed under Новини

19-20 жовтня у м. Кіровоград відбулася комунікативна зустріч партнерів проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Спільний шлях у майбутнє»*. Метою цієї зустрічі було удосконалення нормативних документів, що регулюють діяльність закладів культури в напрямку створення сприятливих умов для Центрів місцевої активності.

В результаті зустрічі у колі експертів із провідних громадських організацій України, органів державної влади та Українського центру культурних досліджень було розроблено проект пропозицій по вдосконаленню нормативної бази у сфері культури. Ці пропозиції враховують потреби сучасного українського суспільства, адже сьогодення вимагає нових форм та методів роботи закладів культури у порівнянні із тими, що залишилися нам із радянського минулого.

Сьогодні активні громадяни, які прагнуть змінити ситуацію, особливо у територіальних громадах та прагнуть працювати за моделлю Центрів місцевої активності на базі закладів культури у своїй діяльності у більшості випадків стикаються із низкою законодавчих перешкод.

На території України за моделлю Центрів місцевої активності вже працюють щонайменше 63 організації-переможці конкурсу «Трансформація закладів культури в осередки громадської активності та залучення творчих колективів до благодійності» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Саме для підтримки ефективної діяльності цих та інших організацій, які вже працюють або прагнуть працювати для розвитку територіальних громад Інститут соціокультурного менеджменту  розробив рекомендації, які незабаром будуть подані на розгляд Міністерства культури України.

 

* проект «Спільний шлях у майбутнє» реалізується ІСКМ в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact. Inc., завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в даному матеріалі є винятковою відповідальністю ІСКМ і можуть не співпадати з точкою зору USAID, уряду США та Pact. Inc.

 

You must be logged in to post a comment Login