Скільки інструментів фандрейзингу стосувати для інтеграції ВПО?

Filed under Новини

ДонбасПротягом листопада 2018 року, за методою і з використанням досвіду Фундації імені князів – благодійників Острозьких Руслан Краплич провів 7 тренінгів з фандрейзнгу у громадах селах Олександрівка, Балбасівка, Миколаївка, Гродівка, Парасковіївка, містах Часів Яр Донецької та Лубни Полтавської областей для понад 150 представників цих громад і вимушено переміщених осіб (ВПО), організованих Фондом громади Житомира за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ). Додатком до курсу з фандрейзингу став практикум з професійного вигорання, що провели психологи Андрій Полтавцев й Олексій Бердник.

Донбас1Учасники оволоділи 7 основними правилами фандрейзингу, 5 базовими мотивами благодійництва, 25 інструментами фандрейзингу, а також алгоритмом протидії професійному вигоранню, що дозволить ВПО та представникам місцевих громад залучати ресурси для виконання проектів допомоги людям у потребі.

Враховуючи, що основну підтримку для інтеграції ВПО у вказаних громадах здійснює МОМ, відповідно складеного у громадах плану дій рекомендується доповнити ці плани заходами з фандрейзингу, які дозволять:
Донбас2– Залучити не менше 50-70% товарами й послугами (людськими, матеріальними, технічними, інформаційними ресурсами) від місцевих і регіональних фінансових партнерів (влади, бізнесу, громадян, громадських організацій та ЗМІ).
– Підготувати проекти до інших донорських організацій і програм міжнародної технічної допомоги для України.
– Застосовувати у залученні фінанснсування не лише проекти, але й розширити інструментарій фандрейзингу, зокрема: встановити скарбнички для пожертв, які виготовляються за участі місцевих волонтерів і фінансових партнерів-підприємців; проведення кампаній збору від дверей до дверей і вуличного волонтерського збору пожертв; здійснення презентацій своїх проектів і програм перед трудовими колективами, що жертвують % чи денний заробіток; проведення благодійних подій (сніданків, обідів, вечерь, бенкетів, змагань, концертів, вистав, кіносеансів, виставок, ярмарків тощо), які супроводжуються збором пожертв у формі благодійного аукціону та лотереї; запровадження системи організаційних внесків для навчальних подій (семінарів, тренінгів, майстер-класів, конференцій, форумів тощо); створення експертних рад для підготовки та виконання якісних проектів і програм, які затверджуються органами місцевого самоврядування та підтримуються донорськими організаціями на паритетних засадах; створення та забезпечення діяльності Піклувальних рад із числа авторитетних і заможних громадян, які своїми персональними внесками підтримують стратегічні плани, проекти та програми ініціативних груп та громадських організацій.

ЧасівЯрДодатково ініціативні групи громад отримали від Р. Краплича консультації з проектування. Й отримали запрошення пройти додаткові дистанційні курси Академії фандрейзингу.

You must be logged in to post a comment Login