Перспективний план VS бачення громади

Filed under Новини

DSC_0584Чи відповідає бачення громади перспективному плану формування територіальних громад? Цьому та багатьом іншим питанням щодо децентралізації був присвячений круглий стіл «Європейський погляд на зміни в громадах», що відбувся 2 серпня 2017 року в смт. Павлиш Онуфріївського р-н Кіровоградської області. Захід проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».

DSC_0566Згідно останньої постанови Кабінету міністрів щодо перспективних планів формування територіальних громад, смт. Павлиш потрапляє до Онуфріївської ОТГ. Але, на думку громадян, їх об’єднана територіальна громада створена за принципом – «Циркулем розділили територію по радіусу». Тим самим, без об’єднання громада втратила можливість отримати кошти від донорських організацій і втрачає їх на даний час.

DSC_0576Конфліктна ситуація походить з обох місцевостей – Онуфріївки та Павлиша, зокрема, були почуті наступні коментарі:

«От наше відношення до об’єднання – ми проводили дві сесії, на яких прийняли рішення, ми самодостатні (про смт. Павлиш). Ми не бачимо ніякого сенсу об’єднуватися з тією самою Онуфрієвкою… Ми не бачимо перспективи для обох громад».

«Чому Онуфріївка проти, здавалося б вони ж  центр, але проблема в кількості депутатів – Павлиш більший, у якому 5000 населення, а в Онуфріївці 4000 населення. Завжди буде перевага в кількості депутатів…Зараз і Павлиш проти, але після об’єднання представництва павлишів буде достатньо».

DSC_0596Також учасників хвилювало питання як будуть функціонувати районні заклади після об’єднання — школи, лікарні, будинки культури, бібліотеки. Наразі в громаді існує істотна проблема у сфері освітньої галузі, шляхи вирішення якої місцева влада ніяк не може знайти: «Батьки мало приділяють уваги своїм дітям, оскільки зайняті заробітком. Вчителі за ту зарплату чи не можуть, або ж не хочуть робити. В освіті колапс, по-перше, слабка народжуваність дітей, мала кількість учнів у школі, по-друге, мала результативність – низькі показники ЗНО. Діти говорять, що винні вчителі, а вчителі, у свою чергу, кажуть, що діти…».

DSC_0607Наразі по всій Україні до процесу створення ОТГ залучають польських експертів, які допомагають у розробці стратегії розвитку, але багато представників громад не задоволені цим процесом. Тому від одного з учасників пролунала така пропозиція  – «Чому б не створити модульну стратегію розвитку, наприклад, для сільських населених пунктів, де обмежена кількість робочих місць, де інвестор не хоче заходити… якщо створюється ОТГ, вона має базуватися на певній стратегії розвитку – скільки в громаді буде створено робочих місць не за рахунок держави та  міського бюджету протягом певного періоду часу. Створення робочих місць – додаткове наповнення бюджету».

DSC_0611Обговорюючи важливі питання для своєї громади, учасники круглого столу змогли знайти спільні шляхи подальшої роботи в процесі створення ОТГ. Тільки конструктивний діалог може показати можливості співпраці, на противагу ворожнечі.

You must be logged in to post a comment Login