Тростянецька районна громадська організація „Голос громади”

Filed under Історії успіху

Заяц Анатолій- голова правління організації
Місто Тростянець – адміністративний, промисловий, духовний, історичний центр і транспортний вузол Сумщини виявилося не позбавленим економічних, соціальних, екологічних проблем, більшість з яких виявилися пов’язаними з функціональною неспроможністю місцевої влади, низьким рівнем демократії та пасивністю громадян у суспільно-політичному житті.
Створення у лютому 2008 р. громадської організації «Голос громади» стало відповіддю громадськості м. Тростянець на виклики часу та на неспроможність місцевої влади забезпечити неупереджене та незалежне інформування громадян.
Громадська організація «Голос громади» створена як громадська телеорганізація.
Має ліцензію Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення на право трансляції телевізійних програм на власному каналі «Голос громади» в мережі кабельного мовлення, інтернет сторінку www.trostyanets.tv та видає бюлетень «Ти маєш знати!»
Медіа-портал «Ти маєш знати!» www.trostyanets.tv зареєстровано у Путівнику по мережі інтернет на сайті www.prostir.ua/catalogue/view.html?q=1300752
Основною метою діяльності громадської організації „Голос громади” є формування засад інформаційного суспільства в місцевій громаді та впровадження новітніх інформаційних технологій в усіх сферах суспільного життя, висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, а також сприяння задоволенню та захисту економічних, політичних, соціальних, творчих, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів членів організації та територіальних громад Тростянецького району.
У 2008 р. організація за фінансової підтримки Тростянецької міської ради та благодійного фонду «Доброта» (м. Тростянець) реалізувала проект «Медіа центр громади». Обсяг допомоги від фонду склав 50,6 тис. грн., від міської ради – 18,9 тис. грн..
У 2009 р. за підтримки Тростянецької міської ради було реалізовано проект
„ Сприяння інформуванню громадян м. Тростянець в умовах кризи”
Метою проекту було заповнення інформаційного вакууму на місцевому рівні шляхом проведення відео зйомок та поширення відеоматеріалів про життя громади.
Проектом передбачалося збирання, накопичення, обробка та розповсюдження інформації про життя місцевої громади, в т.ч. офіційних матеріалів, медійна підтримка музичних колективів та Клубу любителів класичної музики ім. П.І. Чайковського, благодійних акцій фондів «Доброта» та «Тростянеччина – рідний край», а також висвітлення таких культурних подій в житті громади як Міжнародний пленер художників «Мальовнича Тростянеччина», Дні Чайковського в Тростянці, Всеукраїнський сільський фестиваль мистецтв «Боромля», фестиваль Класичної музики ім. Чайковського, Дня міста та ін. Проект діяв з 1 травня по 31 грудня 2009 р. Кошторис проекту складав 25,6 грн., в т.ч. за рахунок міської ради – 10,2 грн.
У 2009-2010 р.р. (серпень-червень) організація за фінансової підтримки Фонду Східна Європа реалізувала проект «Розвиток демократичних процесів в громаді м. Тростянець через впровадження громадського медіа та активізацію участі громадян у суспільно-політичному житті громади»
Проект був спрямований на розвиток демократичних процесів в громаді м. Тростянець і досяг своїх цілей.
Проектом було створено чи не вперше в Україні потужний громадський медіа-центр «Ти маєш знати!» у складі телестудії, друкованого ЗМІ громадського спрямування (бюлетень «Ти маєш знати!»), інтернет – порталу trostyanets.tv, літературно-мистецької студії, що дозволило значно поліпшити прозорість діяльності владних структур та сприяло подальшій демократизації процесів в громаді міста.
Здійснення в рамках проекту таких публічних заходів як круглі столи, публічні обговорення проблем, тренінги, творчі майстерні та їх широке висвітлення у зазначених засобах та шляхом трансляції на створеному в рамках проекту місцевому кабельному мовленні дозволило значно активізувати діяльність громадських організацій, депутатського корпусу, вуличних комітетів, волонтерів.
Опитування населення, публічні обговорення: «Місцева влада: Якою вона має бути?», «Передвиборчі програми політичних партій: скільки років треба чекати обіцяного?», «Ефективність управління комунальною власністю в місті та районі» «Розвиток громади: реалії та перспективи» «Місцеві ЗМІ: свобода слова чи PR на замовлення». «Сприяння правам інвалідів в громаді м. Тростянець: стан та перспективи» «Місцеві бюджети: ресурси громади чи важелі впливу для чиновників», круглі столи «Адміністративно-територіальна реформа: перспективи для міста та району», «Реформа житлово-комунального господарства» , «Муніципальні послуги та управління якістю: огляд кращих практик та перспективи їх впровадження», «Вплив громадських організацій на підвищення прозорості та демократизації дій органів місцевої влади» суттєво вплинули на подолання неспроможності влади та розвиток демократичного процесу в громаді.
Завдяки проекту побачив світ відеофільм відзнятий операторами медіа-центру та членами дитячої дорадчої ради при міському голові про місто Тростянець «Історія і сучасність», що демонструвався для учасників акції «Євро автобус – 2010 в Тростянці».
Всі пов’язані з зростанням активності громадян події знайшли своє відтворення на сайті організації, в програмах місцевого телебачення, на шпальтах бюлетеня «Ти маєш знати!», в публікаціях місцевої преси.
З метою підготовки плану соціально-економічного розвитку м. Тростянець на 2010 рік організація провела серед мешканців міста збір пропозиції до плану соціально-економічного розвитку міста на 2010 рік, які знайшли втілення в плані.
Матеріали про організацію та проект «Розвиток демократичних процесів в громаді м. Тростянець через впровадження громадського медіа та активізацію участі громадян у суспільно-політичному житті громади” розміщалися в місцевій пресі та в мережі Інтернет та стали доступними в режимі он-лайн телебачення не тільки членам громади, а й широким колам світової спільноти.
Організація стала учасником Конференції партнерів проекту «Обєднуємося заради реформ» (UNITER) «Розвиток громадянського суспільства в Україні та стратегії реформування: громадські організації та суспільні перетворення» (2010).
В рамках проекту, підтриманого фондом Східна Європа, організація отримала суттєвий стратегічний та технічний розвиток. ЇЇ працівники пройшли ряд тренінгів у консалтинговій компанії КІY (м. Київ) та моніторинг. Сума гранту склала 107 тис. грн.
Поряд з тим, організацією були відзняті концерти визначних виконавців з ФРГ, лауреатів чисельних світових конкурсів піаніста Полянського Олега та скрипаля Еріка Шумана, концерти таких вітчизняних виконавців як Кузьма Скрябін, Віталій Козловський та гуртів «Авіатор», «Реал-О», «Гетьман» та ін.
У другій половині 2010 р. організація за фінансової підтримки Тростянецької міської ради реалізувала проект «Розвиток демократичних процесів в громаді м. Тростянець шляхом інформування жителів міста про місцеві події з використанням сучасних медійних ресурсів».

В рамках зазначеного проекту здійснюється підтримка сайту тростянецької громади trostyanets.tv та місцевого кабельного мовлення.
В діяльності оргганізації органічно поєдналися соціокультурні питання місцевої громади та інформаційна складова. Одним із обєктів впливу ще 2 роки назад організація обрала Клуб збанкрутілого підприємства в одному з мікрорайонів міста. І коли, нарешті, в кінці минулого року громадськості міста вдалося вирішити питання про фінансування капітального ремонту закладу, організація запропонувала громаді, а пізніше і Анти кризовій програмі МФ «Відродження» Концепцію закладу, відому їй переважно з досвіду роботи ІСКМ (м. Кіровоград).
Проектна пропозиція отримала схвальну оцінку та підтримку сесії Тростянецької міської ради та МФ «Відродження» , В травні міс. організація приступила до її реалізації.

You must be logged in to post a comment Login