Центри місцевої активності на базі будинків культури доводять право на існування власною діяльністю*

Filed under Історії успіху

Центри місцевої активності на базі будинку культури – міф чи реальність? Як їх діяльність може змінити життя громади на краще? В чому полягає їх робота? В цьому номері ми вирішили відповісти на ці запитання конкретними прикладами роботи таких центрів на території України. Деякі з них працюють вже давно, інші лише починають свій шлях. Тож, знайомтеся!

«Центр місцевої активності» на базі Олександрійського будинку культури  (Олександрійський район, Кіровоградської області)

Поштовхом для створення «Центру місцевої активності» стало проходження персоналом будинку культури навчання в рамках «Школи лідерів» та першої українсько-польської « Школи аніматорів», що були організовані «Центром підтримки творчих ініціатив» та «Інститутом соціокультурного менеджменту» протягом 1999 -2005 років. Завдяки роботі «Центру місцевої активності»  у районному будинку культури:

1)активізувалась співпраця з громадськими організаціями, які реалізували на базі будинку культури, використовуючи його можливості, декілька важливих соціальних проектів;

2)будинок культури став осередком громадської активності в районі, передусім у вирішенні нагальних соціальних проблем, особливо активізувалась його діяльність у сфері розвитку благодійності, постійно проводяться благодійні акції, концерти тощо. Зібрані ресурси та кошти спрямовуються для підтримки соціально незахищених верств населення;

3)будинок культури та його співробітники активно пропагують ідею Центрів місцевої активності серед сільських будинків культури та їх персоналу, наприклад, в селі Протопопівка директор сільського будинку культури завдяки навчанню і допомозі об’єднала навколо себе свою громаду для реалізації важливого для села соціального проекту, а саме по збору коштів на дофінансування ремонту сільської школи (проводились благодійні акції, виставки дитячих робіт, концерти тощо). (Проект реалізовувався в рамках Українського Фонду Соціальних Інвестицій). На часі вона є одним з ініціаторів розвитку сільського «зеленого» туризму у селі Протопопівка.

«Центр місцевої активності» на базі Степового будинку культури (Миколаївська область, Миколаївський район, с. Степове)

За  ініціативи координатора проекту «Спільний шлях у майбутнє»* Станкевич Людмили та партнерів Інституту соціокультурного менеджменту у Миколаївській області, було проведено інформаційну кампанію серед районних та сільських будинків культури з метою поширення позитивного  досвіду впровадження  центрів місцевої активності на базі будинків культури. Результатом кампанії  можна вважати ініціативу директора Степового будинку культури створити «Центр місцевої активності».

Першим конкретним результатом діяльності «Центру місцевої активнсоті» стала перемога у конкурсі та отримання гранту на реалізацію проекту «Я+ти =ми» від Міжнародного Фонду «Відродження», що спрямований на об’єднання зусиль школи та будинку культури для організації дозвілля школярів у позашкільний час.

* – проект «Спільний шлях в майбутнє» реалізується в рамках програми «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що виконується Pact. Inc., завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, викладені в даному матеріалі є винятковою відповідальністю ІСКМ і можуть не співпадати з точкою зоруUSAID, уряду США та Pact.Inc.

Центр місцевої активності на базі Новобогданівського будинку культури  (Миколаївська область, Миколаївський район, с. Новобогданівка)

Історія створення Новобогданівського «Центру місцевої активності» схожа на історію Степового будинку культури у Миколаївській області.

У 2010 році новобогданівські активісти  «Центру» в рамках Антикризової гуманітарної програми Міжнародного Фонду «Відродження» отримали підтримку свого проекту «Сонячно нашим дітям», що спрямований на інтеграцію громади у вирішенні проблем дошкільнят, а саме – на  ремонт приміщення дитячого садку. Дитячий садок у селі знаходиться у напівзруйнованому стані. Мета проекту  –  силами громади  відновити його роботу.

Нам дуже приємно, що Центри місцевої активності діють та змінюють життя громад на краще. Якщо Ви представляєте новостворений чи вже давно діючий «Центр місцевої активності» – надсилайте свої історії успіху до редакції бюлетеню. Об’єднуємося та обмінюймося досвідом, щоб змінити наше життя на краще!

 

* – НДО-Інформ №4(39), 2010

 

You must be logged in to post a comment Login