У лучан з’явилась можливість контролювати якість доріг

Filed under Новини

Відтепер кожен лучанин зможе повідомити про недоліки дорожнього покриття –  про це сьогодні повідомили на черговому засіданні Волинського адвокаційного клубу, під час якого також презентували новостворену громадську організацію «Луцькі дороги».

«Лучани мають право на безпечні дороги, а також мають право контролювати терміни та якість ремонту доріг,» – зазначив Андрій Осіпов – ініціатор створення організації, депутат Луцької міської ради.

Так, відповідно постанови Кабінету Міністрів від 30.03.1994 р. «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», на магістральних вулицях загальноміського значення відремонтувати пошкоджене дорожнє покриття зобов’язані на протязі 1 доби (в осінній та весняний період – 5 діб), а на вулицях і дорогах місцевого значення – за 3 доби (в осінній та весняний період 7 діб).

То чому на переважній більшості луцьких вулиць ями та вибоїни красуються роками і коштують зламаних підборів, позачергових ремонтів автомобілів та відвертого ризику для життя й здоров’я автомобіліста, який здійснює маневри, щоб об’їхати ями? Хто повинен відповідати за належний стан доріг у місті?

Андрій Осіпов каже, що організації, які виконують дорожньо-ремонтні роботи повинні надавати гарантію за якість та тривалість експлуатації відповідної частини дороги, де виконувались роботи. Однак відповідального годі й шукати, тому людям не залишається нічого іншого, аніж брати ініціативу в свої руки і вказувати на конкретні ділянки, які потребують негайного ремонту.

Громадська організація «Луцькі дороги» закликає мешканців міста не бути байдужими і фотографувати вибоїни та ями, якщо вони ширші за 50 сантиметрів і глибші, ніж 6 сантиметрів, зазначати місце їх розташування і надсилати цю інформацію на електронну адресу організації: lutsk.road@gmail.com, або ж повідомляти за телефоном: (099) 1186226.

Для оперативності та зручності Інтернет-користувачі можуть залишати повідомлення, спостереження, відгуки й коментарі на сторінці організації у мережі Facebook https://www.facebook.com/LuckiDorogi та на сайті «Комунальний патруль» http://patrol.lutsk.ua.

Кожне звернення, обіцяють активісти організації, буде донесене до відповідних служб з вимогою провести ремонт, а у разі його ігнорування з боку чиновників – подаватимуть до суду.

 

Волинський адвокаціійний клуб створено в межах проекту «Територія позитивних змін», який реалізовує Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив. Проект був підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» за програмою «Громадянське суспільство та належне врядування».

You must be logged in to post a comment Login