У Луцьку напрацьовуватимуть відкриті та прозорі механізми взаємодії адміністрації дошкільних навчальних закладів та батьків

Filed under Новини

15 грудня 2014 року у приміщенні коворкінг-центру «Репортер» відбулась презентація проекту «Забезпечення прозорості, підзвітності та запобігання проявам корупції в дошкільних навчальних закладах м. Луцька», що підтриманий програмною ініціативою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

До участі у зустрічі долучились представники батьківських комітетів дошкільних навчальних закладів м. Луцька, громадського сектору, приватних фондів та засобів масової інформації.

«За умови обмеженості бюджетного фінансування забезпечити вирішення всіх проблем та задовольнити 100% потреб дошкільних навчальних закладів за кошти бюджету є неможливим. Помічниками у цьому звичайно ж є батьки, які долучаються до фінансування фактичних витрат дитячих садків. При таких умовах важливим є рівень залученості батьків не лише до здачі «добровільних внесків», а й до визначення потреб, які вони фінансують. Все частіше доводиться чути незадоволені відгуки безпосередніх учасників цих процесів і причини потрібно шукати в самих механізмах такої співучасті. Впровадження ефективних механізмів, які б підвищували рівень довіри та співпраці батьків та адміністрації ДНЗ та впроваджували механізми прозорості та підзвітності у їх діяльність суттєво б зняли напругу навколо питання «добровільного збору коштів» – говорить Ірина Гайдучик, керівник проекту та виконавчий директор ОМГО «Волинський Інститут Права».

«Ми говоримо про створення партнерського механізму участі адміністрації ДНЗ, батьків та влади у вирішенні наявних проблем та задоволенні потреб садків та їх вихованців. Вирішити всі проблеми за допомогою бюджету справді нереально, але чому ж тоді відкрито не обговорювати з батьками, що для прикладу 40 чи 50% витрат лягає на їх плечі і при цьому спільно визначати можливі джерела залучення необхідних ресурсів. При цьому важливо не лише обговорити «як правильно робити і співпрацювати» задля досягнення результату, а й на нормативному рівні закласти механізми такої співпраці» – зазначає Петро Лавринюк, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив.

Богдан Богонос, голова батьківського комітету одного із садків м. Луцька, зазначає «проблема, що піднімається проектом справді нагальна та актуальна. Проте її потрібно вирішувати з декількох сторін. По-перше, через активізацію самих голів батьківського комітету до роботи, та підвищення таким чином їх впливовості та результативності, по-друге – через демонстрацію завідуючим ДНЗ переваг такої співпраці та взаємодії. Ну і, звичайно ж, при цьому не варто надіятись на добру волю перших та других – тому запровадження локальних актів, які б регулювали таку співпрацю – дуже необхідна справа».

Саме тому в рамках проекту передбачається здійснити громадський моніторинг, який з різних сторін надасть змогу вивчити наявну ситуацію, степінь залучення батьків до визначення та вирішення проблем дошкільних навчальних закладів, можливі та наявні джерела наповнення бюджету ДНЗ, а також проблеми, що виникають у зв’язку із відсутністю дієвих механізмів прозорості та підзвітності у вирішенні таких проблем.

В подальшому передбачається напрацювання (спільно із представниками Управління освіти, депутатами, завідуючими садків та самими батьками) локальних актів та рішень, що забезпечать прозорість та підзвітність використання бюджетів, поглиблять рівень співпраці батьків та адміністрації дошкільних навчальних закладів, а також нададуть змогу запровадити системний механізм позитивних змін у сфері дошкільної освіти у м. Луцьку.

 

Контактна особа:

Ірина Гайдучик

(095) 64 54 655

(0332) 78 59 66

    press.info.vip@gmail.com

 

You must be logged in to post a comment Login