У Луцьку стимулюватиметься діяльність і розвиток органів самоорганізації населення

Filed under Новини

Подія: презентація проекту «Створення умов для нового якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку»

Дата: 06 лютого 2013 р.

Час: 11:00

Місце: Коворкінг центр «Репортер»

Адреса: м. Луцьк, пр. Волі 27, 4 поверх

У Луцьку налічується більше 500 органів самоорганізації населення (ОСН), з яких 484 мають форму будинкових комітетів створені на громадських засадах (тобто не легалізовані) і тільки 26 діють на правах юридичної особи. Але діяльність практично всіх ОСНів зводиться до функцій збирання коштів мешканців та колективного замовлення комунальних послуг. Тоді як правильно організована діяльність цих об’єднань має величезний потенціал.

Так, п. 6 ч. 1 ст. 14 закону України «Про ОСН» передбачає, що ОСН має право «…здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають у жилих будинках на території діяльності органу самоорганізації населення, житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у зазначених жилих будинках ремонтних робіт», тобто однією з важливих і регульованих законом функцій ОСН є контроль за якістю обслуговування будинків ЖЕКами. Крім того, органи самоорганізації населення мають ще багато важливих функцій, які ними не використовуються. ОСНи активно діють вже у багатьох містах України, найбільшого розвитку та результативності досягнуто у Вінниці, Луганську та Одесі.

– Тощо що ж гальмує розвиток органів самоорганізації населення у Луцьку?
– Якої підтримки вони потребують?
– Які корисні для громади функції вони мають і чому їх не використовують?
– Яким чином планується стимулювати створення нових та підвищення ефективності діяльності вже діючих ОСНів?

На ці та інші запитання дадуть відповідь представники Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, яка взялась за реалізацію проекту «Створення умов для нового якісного рівня діяльності ОСН у м. Луцьку». Проект реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проектом передбачено створення Ресурсного центру для ОСН, який увійде до Всеукраїнської мережі Ресурсних центрів для органів самоорганізації населення.

Перед тим, як впроваджувати проект його реалізатори набиралися досвіду у сфері діяльності ОСН у Школі самоорганізації населення, яка проходила в Одесі. Тому обіцяють у Луцьку застосовувати найдієвіші з практик інших міст, а також виробляти свої інноваційні підходи до розвитку ОСН. Як саме вони планують це робити говоритимуть на прес-конференції.

До участі у заході запрошені:

  • Віктор Яблончук – голова Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН;
  • Ірина Гайдучик – керівник проекту;
  • Юлія Сабатюк – голова Асоціації ОСББ «Лучани»;
  • Роман Бондарук – заступник голови постійної комісії Луцької міськради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, депутат Луцької міської ради;
  • Петро Лавринюк – Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив.

 

Прес-служба

Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

Тел.: (098) 9222616

(066) 1630008

 (0332) 200032

   e-mail: press.asossiation.osbb@gmail.com

You must be logged in to post a comment Login