У Велицької громади буде Статут

Filed under Новини

11111111111111111Проект документа днями оприлюднили на сайті Ковельської райради для обговорення.

Велицький сільський голова Віктор Ковальчук розповідає, що напередодні у 4 центральних садибах колишніх сільських рад– селах Велицьк, Підріжжя, Сільце та Мельниця – відбулося багатолюдне обговорення:

– Наприклад, у Мельниці в клубі зібралися близько 100 людей. Люди дуже активно включилися в розмову, бо ж питання долучення громадян до процесів розподілу бюджету, можливості гуртуватися і впливати на ситуацію у своєму селі для них дуже важливі. Звісно, згадували і про зруйновані дороги, і смітники. Бо то наболіле. Керівник Ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірина Гайдучик, котра й ініціювала такі зустрічі, пояснювала людям, що всі процеси та можливості колективного вирішення питань тепер будуть записані у Статуті. І саме це дасть можливість бути дієвими. Особисто я як голова громади постійно наголошую: потрібно пропонувати, не боятися озвучувати ідеї, мені одному все побачити і вирішити просто неможливо.

Ірина Гайдучик розповідає, що Статут громаді й справді дуже потрібний. Це як інструмент впливу на владу і ситуацію, своєрідний договір між громадянами і керівництвом, якому вони надали підтримку на виборах.

– Ми працюємо також із їхніми сусідами – Голобською громадою. Там Статут теж уже на стадії завершального обговорення. Тепер же, після оприлюднення, можна буде ще внести пропозиції, зробити виправлення, а тоді вже за Статут голосуватимуть депутати сільської ради.

Довідково. Волинський ресурсний центр розвитку місцевої демократії діє за підтримки Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Ознайомитися з текстом проекту Статуту Велицької громади можна, перейшовши за цим посиланням:

http://kovel-rayrada.gov.ua/self-government/velicka-silska-rada-zagalna-informaciya

You must be logged in to post a comment Login