Ухвалення закону «Про громадські організації» в цьому році може бути зірвано

Filed under Новини

Підготовка законопроекту «Про громадські організації» №7262-1 до другого читання затягується. Причина криється у робочій групі Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ВРУ, робота якої над законом про громадські організації досі не дає результату.

Показово, що за півтора місяці роботи з 18 статей законопроекту робоча група спромоглася розглянути лише п’ять, при цьому повністю змінивши їх формулювання.

«Вже кілька засідань робочої групи Комітету було відмінено. Прогресивний текст законопроекту, ухвалений в першому читанні, деградує. Підготовка ж документу до другого читання фактично зривається», – заявив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

Існує ризик, що комітетська робоча група під керівництвом Юрія Ключковського внесе в законопроект недоцільні правові обмеження діяльності громадських організацій: ускладнення процедур реєстрації; не надання права громадським організаціям здійснювати господарську діяльність безпосередньо; повернення державного контролю за їх статутною діяльністю. Зараз ці проблеми створює чинний закон «Про об’єднання громадян».

Нагадаємо, що з 29 членів робочої групи Комітету тільки два представляють громадські організації. Тобто, закон для громадських організацій фактично пишуть чиновники.

Тому звертаємо Вашу увагу: якщо ми, громадські організації, хочемо діяти по-європейськи, жити в Європі, ми маємо відстояти своє право на європейський закон «Про громадські організації»

Більше про законопроект «Про громадські організації» №7262-1 дізнавайтесь на сайті gromzakon.org.ua

 

 

Ольга Чернявська

You must be logged in to post a comment Login