Україна та США готові поглиблювати співпрацю у галузі культури

Filed under Новини

Україна готова розпочати підготовку до участі у Смітсонівському фестивалі у 2016 році та всебічно представити культурне надбання нації на міжнародному рівні, – зазначив 27 лютого Міністр культури України Леонід Новохатько під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом.

Встановлені між державами дружні відносини продовжують розвиватись і сприяють високому рівню культурного співробітництва. Значний внесок у розвиток та підтримку галузі культури в Україні протягом останніх років робить Американський Посольський Фонд збереження культурної спадщини. Саме завдяки його діяльності майже завершена реставрація мозаїк 12 сторіччя в Національному заповіднику «Софія Київська», повністю відновлені предмети інтер’єру 19-го сторіччя Дому-музею А.П. Чехова (Крим), завершено реставрацію церкви Св. Миколая (Закарпаття) тощо.

За словами Джона Теффта, Посольство також реалізовує ще один проект – «Вікно в Америку», який передбачає створення інформаційних центрів у різних регіонах України з метою надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями.

«Ми із задоволенням приєднаємось до культурних проектів, що відбуваються і відбуватимуться в майбутньому за ініціативи та підтримки Посольства США в Україні», – зазначив Леонід Новохатько у відповідь на пропозицію Джона Теффта долучитися до заходів, присвячених життю і діяльності Джона Пола Джонса, що відбудуться в Україні в червні поточного року, а також до святкування Днів Америки в українських містах.

Наприкінці зустрічі Леонід Новохатько та Джон Теффт висловили упевненість, що і надалі докладатимуть всіх зусиль для розширення культурної співпраці між Україною і США та очікують від такої співпраці багато приємних і плідних зустрічей.

 

Джерело: Міністерство культури України

You must be logged in to post a comment Login