Українські ідеї в нагоді польським громадам *

Досьє:
Марія Гончар (1985, Україна, Одеса) є візуальним і медіа-художником, куратором соціокультурних проектів, архітектором. Вона з відзнакою закінчила Одеську державну академію будівництва та архітектури, Архітектурно-художній інститут (2008). Марія проходила літнє студентське стажування в майстерні Андрія Чернихова (2007, Москва, РФ). Закінчила школу «Школу громадської участі» в Інституті соціокультурного менеджменту м. Кіровоград (2012-2013), програму «Культурна дипломатія» (2012, Львів, Варшава, Київ), «Ахалар школу: я і громада» (2013, Чернігів, Копенгаген), Нову художню школу: медіа арт для практиків (2013, Київ), Літню школу сучасного мистецтва (2013, Алмати, Казахстан). Марія є учасником Стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Гауде Полонія 2014», в рамках якої проходила резиденцію в WRO Art Center (Вроцлав, Польща). Марія Гончар є куратором проекту «TV has attacked us all our lives, now we fight back. Now we make our own TV / Nam June Paik»(з 2013 року) в партнерстві з ТК «Одеса»та проекту «Креативні міста України»(з 2010 року). Вона брала участь в ряді виставок, проектів і публічних показів в Україні і за кордоном. Марія продовжує громадську роботу і зараз реалізує проект в Польщі, де співпрацює з місцевими громадами.
Проектом “Бачення мікрорайону” у Соціальній Арт Лабораторії було передбачено активну роботу із громадами мікрорайонів польських міст (Люблін) з метою привернути увагу мешканців житлових масивів на зовнішній вигляд мікрорайону. Особливу увагу було приділено дітям шкільного віку – учням початкової школи , які також стали активними учасниками низки семінарів, що було проведено Марією Гончар. Учні двох навчальних закладів мали змогу продемонструвати, якими би вони хотіли бачити ті будівлі, що їх оточують щодня: школа, магазини, будинки, в яких вони проживають. Для цього були виготовлені ескізи у форматі А3 креслень фасадів комерційних і житлових будівель, розташованих в мікрорайоні (м. Люблін), де проживають діти, а їм було запропоновано пофарбувати їх у своїй манері, використовуючи олівці, маркери, штампи та кольоровий папір. Учні шкіл під час семінарів також дізналися про сучасне мистецтво, дизайн та архітектуру. Під час семінарів активну допомогу надавали вчитель малювання Гражина Громніцка (початкова школа № 10 ім. Генрика Сенкевича , м.Люблін), а також – Єва Боровська, вчитель малювання (гімназія № 2 ім. Національної комісії з питань освіти, м. Люблін), координацією роботи займались Агата Уїлл, Марія Сапета.
Всі ескізи, що були виконані школярами, було відскановано та виконано анімацію та інформаційні буклети. По завершенню семінарів у холах початкової школи № 10 ім.Генрика Сенкевича та гімназії № 2 ім. Національної комісії з питань освіти було організовано тимчасову виставку робіт школярів та гімназистів. Увесь результуючий цифровий інтелектуальний продукт було надано дирекції навчальних закладів для публікації на інтернет-сайтах навчальних закладів.
Проект “Бачення мікрорайону” у Соціальній Арт Лабораторії (Laboratorium Sztuki Społecznej ) тривав протягом місяця: ознайомчо-підготовчий етап, шість семінарів, аналітичний і звітний етапи. Наразі аналітичний і звітний етап має своє продовження.
Матеріал підготувала – Марія Гончар

* – “НДО-Інформ” №1(51), 2015

You must be logged in to post a comment Login