Українцям пропонують зберігати малі школи за польською моделлю

Filed under Новини

Саме про можливості збереження малих шкіл розповідається у книзі Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Школа – центр активності громади: узагальнення адаптованого польського досвіду збереження освітніх послуг у сільській місцевості» (Ред. колегія: О. М. Дрєпіна, О. В. Переходченко, В. В. Щербаченко), що вийшла у світ у Луганську.

Видання розказує про моделі діяльності польських громадських організацій у напрямку збереження освітніх послуг у сільській місцевості. Теоретико-методологічні аспекти соціально-педагогічної роботи школи в громаді викладено у розрізі можливостей їх застосування у вітчизняному освітньому просторі.

Книга адресована педагогам, соціальним працівникам, соціальним педагогам, студентам, громадським лідерам, а також усім, хто зацікавлений у перетворенні школи на центр активності місцевої громади.

Також у книзі зацікавлений читач знайде приклади шкільних нормативних документів, корисні ресурси для педагогів.

«Ми впевнені, що описаний у збірнику українсько-польський досвід діяльності сільських шкіл сприятиме покращенню якості шкільної та дошкільної освіти в невеликих громадах, створить можливості для призупинення їх занепаду, посилить потенціал їх громадянського суспільства та вплине на зростання соціальної активності шкіл у громаді», – коментує вихід у світ видання голова редакційної колегії Оксана Дрєпіна.

Створене видання буде поширене серед обласних та районних/міських управлінь освіти, представників обласних комітетів профспілки працівників освіти і науки, педагогічних ВНЗ та інститутів післядипломної педагогічної освіти, громадських організацій, що працюють в освітній сфері, бібліотечну мережу в різних областях України, серед зацікавлених громадсько-активних освітян.  Безкоштовно отримати примірник книги можна в офісі Східноукраїнського центру громадських ініціатив або переглянути на сайті організації http://www.totalaction.org.ua/content/ukrajintsjam-proponujut-zberihaty-mali-shkoly-za-polskoju-modellju

 

Книга побачила світ у рамках проекту Східноукраїнського центру громадських ініціатив «Поширення адаптованого польського досвіду задля збереження освітніх послуг у сільській місцевості», що реалізується за фінансової підтримки програми «Схід-Схід: партнерство без кордонів» Міжнародного фонду «Відродження».

 

Прес-центр Східноукраїнського центру громадських ініціатив

30-й квартал, буд. 2, кв. 14, м. Луганськ, 91005

тел. (0642) 491374

e-mail: zahyst@gmail.com

веб-сторінка: www.totalaction.org.ua

 

 

You must be logged in to post a comment Login