В Компаніївці розпочав роботу філософський клуб

Людина не може жити без спілкування. Все її життя –  це безперервний  обмін  інформацією,  досвідом,  навичками, результатами  своєї діяльності. Задоволення від спілкування позначається на психологічному комфорті, на успішності в професійній діяльності, полегшує здобуття поставленої мети. Люди потребують спілкування, а саме нових вражень, почуттів, знань, обміну інформацією, хочуть поділитися  з кимось своїми переживаннями й думками.

У сучасному світі людина більше часу проводить з речами, ніж з людьми чи природою. Комп’ютери, автомобілі, банкомати, термінали, станки та конвеєри – все це дуже зручно та корисно. Інтернет та ЗМІ перенасичують нас інформацією і у людини бракує часу на «живе» спілкування. Не вистачає «живого» спілкування особливо людям похилого віку, які відчувають себе ізольованими. А вони є носіями багатого життєвого досвіду, який могли би передати молоді. На жаль, молодь, віддає перевагу віртуальному спілкуванню. Але ж «живе» спілкування – це процес єднання, близькості, коли ти впускаєш когось до своєї душі, що сприяє згуртованості колективу, громади. І майданчиком для такого спілкування може стати філософський клуб.

За ініціативи ГО «Взаємодія» з 20 червня 2013 року при Компаніївській ЦБС розпочав роботу філософський клуб «Два світи – життя одне», учасниками якого стали представники різних поколінь компаніївської громади.

На першому засіданні обговорили українські та американські забобони та їх вплив на життя людини. Кожен учасник зміг висловити свою думку та пригадати якусь цікаву історію з свого життя. Про американські забобони дізналися від волонтера Корпусу Миру Логана Муельмана. Виявилося, що не зважаючи на значну віддаленість України від Америки у нас є спільні забобони.

Засідання клубу пройшло надзвичайно цікаво. Люди в невимушеній, доброзичливій атмосфері «живого» спілкування розкривалися, дізнавалися щось нове про своїх односельців і пригадали слова французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері, який вважав «розкіш людського спілкування» одним із найвищих людських благ. Але цим благом треба вміти користуватися… Тому одноголосно було вирішено збиратися щомісячно та обговорювати актуальні теми.

 

You must be logged in to post a comment Login