В Україні створили перший віртуальний музей культури і активізму

Filed under Новини

unnamedПерший в Україні музей культури та активізму передвоєнного Луганська відкрився для відвідувачів. 24 листопада  у Києві, в Домі вільних людей, відбулась презентація проекту «Luhansk’s Art&Facts – Збереження культурної спадщини Донбасу».

Музей  «Luhansk’s Art&Facts» – це двомовний сайт, що розповідає про культурне життя Луганська у період між двома українськими Революціями – Помаранчевою та Революцією Гідності, а саме десятиліття 2004 – 2013 роки.

«Сьогодні часто можна почути, що одна з причин війни – відсутність культури на Сході України та пасивність його мешканців. Однак, метою нашого музею є прагнення спростовати цей стереотип,» – наголошують організатори.15194402_1177384655674093_4175907880787135659_o

Участь у відкритті музею взяли культурні інноватори та експерти музейної справи з-за кордону, зокрема, Мартін Дюсполь та Яна Браун з музею Friedrichshain-Kreuzberg в Берліні,  а також митці, громадські діячі та активісти, чиє життя та діяльність були  пов’язані з Луганськом у окреслений період. Також на відкритті виступили представники Goethe-Institut в Україні та дослідники з організації СТАН.

Презентація супроводжувалася арт-програмою, яка включала виставку фотографій Євгена Сулименка, виступ музичного гурту Simon Stone, перформанс від художника Слави Бо та інших представників творчого середовища Луганська, які сьогодні стали вимушеними переселенцями, а також поп-ап бібліотекою з книжок, виданих у Луганську між 2004 – 2013 роками.

Ідея створення музею виникла після початку збройного конфлікту на сході України, коли більшість артефактів культурного життя та активістської діяльності на Донбасі опинилася під загрозою знищення і забуття. Особливість музею – запозичення передового досвіду збереження локальної історії у колег з-за кордону, зокрема з Німеччини.

15288430_1177384632340762_343190467296291041_oЕкспонататми музею стали фотографії, картини, відскановані самвидавні книжки, а також інформація про представників творчої спільноти, волонтерські рухи й літературні угрупування, які займалися публічними інтервенціями, документації вистав та різних мистецьких акцій з описами й коментарями учасників.

Після відкриття, робота над Віртуальним музеєм буде продовжуватись. Тому до участі у співтворенні та наповненні колекції артефактами та персональними спогадами може долучитися кожен і кожна. Експонатом музею може стати витвір мистецтва, унікальна життєва історія чи розповідь, спогад про улюблене місце чи громадський заклад, враження про подію, яка відбувалася у Луганську тощо.

Над реалізацією проекту «Luhansk’s Art &Facts» працювали спільно Gethe-Institut Ukraine та Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Міністерства іноземних справ Федеративної Республіки Німеччини та консультативної підтримки Friedrichshain-Kreuzberg Museum в Берліні та технічної підтримки студії «Зіна дизайн».
Відеозапис презентації: https://www.youtube.com/watch?v=ls3A4yBWw3A&app=desktop

 

Контакти: stan.art.group@gmail.com, 095 349 5325

You must be logged in to post a comment Login