Валентина Чугуєвець: «Я приїхала з Донбасу і хочу бути корисною для своєї країни»*

19402150_460569454319546_7147421371694218998_oВ лютому 2015 року я була вимушена переїхати з Донбасу до м. Олександрія Кіровоградської області. Спочатку я допомагала Копилову Едуарду, пастору Християнської церкви «Нове покоління», який разом з родиною теж переїхав до м. Олександрія з м. Брянка Луганської області. Але побачивши потребу вирішення соціальних проблем громади, разом з активістами міста та переселенцями в лютому 2017 року, ми створили громадську організацію «Центр громадської активності «Перемога»».

Очолював організацію спочатку молодий лідер, випускник проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Школа громадської участі-3» Віталій Іванков. Потім головою організації обрали мене. Мій досвід громадської діяльності понад 20 років став у нагоді.

Головна мета нашої організації – активізація громади, розвиток культурного життя на мікрорайоні «Перемога» м. Олександрія. Ми розпочали діяльність, відроджуючи роботу будинку культури, який є приватною власністю і вже 4 роки стояв закритий. Ми взяли цю будівлю в оренду на три роки.

43725891_784257135238819_5225471050145333248_oПочинаючи з першого року нашої діяльності на базі будинку культури ми почали залучати талановитих людей з громади до гурткової роботи. Зараз тут співає хор ветеранів «Сузір’я», грає ретро-ансамбль та рок-музиканти, працюють гуртки англійської мови, вокалу і театральний молодіжний гурток, переселенці зробили кімнату для допомоги «Скриньку добра», є дитяча ігрова кімната, кімната церкви «Нове покоління», є музична студія.

Велику роботу провела місцева активістка Олена Деревенець. Вона вклала кошти своєї родини для створення фітнес-клубу й обладнала кімнату, придбала знаряддя. Тепер тут займаються жінки, проводяться заняття з брейк-дансу та східних танців для дітей. Також у будинку культури існують інші гуртки за підтримки благодійних коштів відвідувачів, донорів та влади. На одній із сесій міської ради було прийнято рішення передати на рахунок організації 30 тис. гривень для встановлення охоронної сигналізації, проведення Wi-Fi та оплати витрат на електроенергію, адже кімнати опалюються електрообігрівачами.

Нам надали донорську допомогу громадська організація «Крим-SOS», агентство ООН у справах біженців. Наша активність привернула увагу цих організацій, ми отримали обладнання на суму 25 тис. гривень для розвитку гуртків, створення кінотеатру, проведення масових заходів, тренінгів. Крім того, великою радістю було фінансування ремонту даху будівлі будинку культури. Ремонтні роботи ще не закінчилися, але ми вже шукаємо фінансування для ремонту фасаду.

24210523_530284870681337_2959997038164206068_oВ подальшому ми плануємо розвивати соціальне партнерство, щоб навчити школярів, безробітних та підприємців тому, як можна займаючись бізнесом вирішувати соціальні проблеми. З цією метою ми запросили на 2 роки волонтера з корпусу миру США, з яким зараз розробляємо проекти для фінансування «Школи соціального підприємництва». Вівек Алтурі 5 років працював менеджером в компанії ІВМ (американська електронна корпорація), має великий досвід проектного менеджменту. Він допомагає вивчати англійську мову в школі №10 та нашому клубі англійської мови, консультує міські органи влади, громадські організації та бізнес структури.

А також допомагає розвиватися нашій організації. Сподіваємося, що завдяки такій співпраці наша організація буде більш корисною та сталою, а наша країна сильнішою. Я приїхала з Донбасу і хочу бути корисною для своєї країн. Я впевнена, що чим сильніша буде наша громада, тим скоріше закінчиться АТО, буде мир і злагода.

Валентина Чугуєвець,

голова ГО «Центр громадської активності «Перемога»,

м. Олександрія, Кіровоградська область

*НДО-Інформ 3(56), 2018

 

You must be logged in to post a comment Login