Вода – дар Божий*

Filed under Новини

водаРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року у 2 категорії «Колективи земле – і водокористувачів»: «Вода – дар Божий»

Інформація про колективного учасника

Дрогобицьке управління водного господарства є структурним підрозділом Львівського обласного управління водних ресурсів. Дрогобицьке УВГ здійснює свою діяльність на території трьох адміністративних районів Львівської області – Дрогобицькому, Стрийському та Сколівському. Основними завданнями управління є підтримання в технічно-справному стані міжгосподарської осушної мережі, захист населених пунктів від шкідливої дії вод, раціональне використання, охорона та відтворення водних ресурсів.

Загальна інформація про природний об’єкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність

Річка Радичівка протікає біля рідного села Івана Франка Нагуєвичі Дрогобицького району, де великий геній написав такі безсмертні твори, як «Каменярі», «Захар Беркут», «Назар Стодоля», «Прометей» та багато інших. Багато років не проводилась очистка русла річки від намулу, побутових відходів та різного хабуззя, яке під час повені утворювало затори перед містками, побудованими жителями через русло річки для заїзду до своїх домівок, та й просто в руслі річки, стримуючи потік води та піднімаючи його. Також русло та береги заросли деревами та кущами, що створює неестетичний вигляд та антисанітарні умови в руслі річки.

Багато джерел знаходяться в замуленому стані, що може призвести до їх фактичного зникнення.

Інформація про екологічні проблеми, які були розв’язані під час діяльності учасника

Розчистка р. Радичівка, проведена Дрогобицьким УВГ, покращила екологічний стан та естетичний вигляд річка дитинства І.Франка, усунула ймовірність підтоплення житлових будівель та присадибних ділянок мешканців с. Нагуєвичі. Крім того, управлінням було здійснено біологічне кріплення берегів річки (посів трав) та збудовано через річку дерев’яний пішохідний місток в етностилі, який з’єднує музей-садибу І.Франка з галявиною, на якій проходить щорічний фестиваль «Франко Фест».

Розчистка та покращення екологічного стану природних джерел в селах Грушів, Нагуєвичі та Підбуж Дрогобицького району, в селах Урич, Верхнє Синьовидне Сколівського району та в с.Шипільське Стрийського району, які мають давню історію і широко відомі в нашому регіоні.

Інформація про виконану роботу

Мета: показати важливість діяльності управління у сфері раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів, захисту населених пунктів від шкідливої дії вод, екологічного оздоровлення водних об’єктів.

Завдання: підтримка та активізація природоохоронної діяльності, спрямованої на досягнення практичних результатів, залучення широкої громадськості до справи збереження малих річок і джерел.

Отриманий результат: покращено екологічний та гідрологічний стан р.Радичівка біля с. Нагуєвичі Дрогобицького району, за що Дрогобицьке УВГ отримало лист-подяку від громади с. Нагуєвичі, а також схвальну оцінку щодо проведення робіт отримано від Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Із залученням громад різних сіл Дрогобицького, Стрийського та Сколівського районів в 2015 році розчищено та впорядковано 20 джерел. Результати роботи розміщені на веб-сторінці Дрогобицького УВГ, що дає можливість ознайомитись з нею широким верствам населення.

Висновки

Здійснення природоохоронних заходів є основною метою діяльності Дрогобицького управління водного господарства, і широке висвітлення нашої роботи сприятиме підвищенню екологічної свідомості населення нашого регіону та, як ми сподіваємось, залучатиме людей, особливо молодь, до справи збереження довкілля загалом та водних ресурсів зокрема. Такі конкурси, як Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» є необхідними складовими боротьби за чисте довкілля нашої держави.

Адреса офіційної сторінки в інтернеті: http://duvg.drohobych.net/

* Каталог робіт Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», до якого увійшли кращі роботи учасників конкурсу: vseukrainsky_konkurs_do_chystyh_dgerel_2015

 

You must be logged in to post a comment Login