Всі на ярмарок!

Filed under Новини

СУЧАСНІ БІБЛІОТЕКИ ЕКОНОМЛЯТЬ МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ДЛЯ ГРОМАД

Національний ярмарок презентує соціально-економічну цінність бібліотек

Протягом останніх трьох років 10 мільйонів українців скористалися безкоштовним інтернетом в бібліотеках по всій країні завдяки програмі «Бібліоміст». Працювати з технологіями та інтернетом більше половини з них навчили саме бібліотекарі. Сучасні бібліотеки для кожного з цих людей стали трампліном до успіху, а для країни – мостом до культурного та економічного розвитку. 24липня 2014року «Бібліоміст» спільно з Міністерством культури України покаже провідні українські бібліотечні проекти на традиційному національному ярмарку у НСК «Олімпійський» (вул. Червоноармійська, 55, початок – о 9:00). Цьогоріч захід пройде під девізом «Міст ваш!» і дасть можливість протягом дня побачити і відчути, чим живуть сучасні бібліотеки, і який спектр можливостей надають українцям. Спікери ярмарку: Олеся Островська-Люта, Перший заступник Міністра культури України, Ірина Шевченко, Президент Української бібліотечної асоціації (УБА), Матей Новак, Директор програми «Бібліоміст».

Безкоштовні послуги бібліотек вирішують будь-яке життєве питання: від спілкування «Скайпом» з родичами за кордоном до заснування власного підприємства, працевлаштування, отримання візи або запису до лікаря через інтернет тощо. Люди, що ними користуються, відчутно заощаджують сімейний бюджет. Більше 23 тисяч фахівців пройшли тренінги з нових технологій для підвищення кваліфікації. Окрім підвищення своєї вартості на ринку праці, вони зекономили понад 12 мільйонів гривень. Керівництво Міністерства культури України, яке підтримувало модернізацію бібліотек протягом 2009-2014 рр., впевнене, що сучасні бібліотеки як привабливий об’єкт соціального інвестування з боку держави, неурядових організацій та приватного бізнесу довели свою життєздатність.

«Громади по всій Україні побачили, що вкладати кошти в розвиток бібліотек не тільки необхідно, але й вигідно. У одній лише бібліотеці міста Бар на Вінниччині за три роки тренінги з написання проектних заявок пройшли 650 держслужбовців, а громада Бару отримала 550 000 грн. грантових коштів. А це 11 комп’ютерів для міської ради, 5 відремонтованих систем опалення у селах, енергозберігаючі вікна на 6 об’єктах, оновлений будинок культури, спортивний майданчик та культурно-дозвіллєвий центр для малечі», — говорить Олеся Островська-Люта. За словами Матея Новака, особливо актуальними на сьогодні є послуги з е-урядування, які надають модернізовані бібліотеки по всій країні. «У той час, поки тисячі українців стоять у чергах до держустанов, відвідувачі бібліотек дізнаються, як отримати послуги через інтернет – купити квиток, записати дитину до дитячого садка, призначити прийом у лікаря, здати звітність у податкову, зареєструвати земельну ділянку».

У програмі ярмарку (додається) — майстер-класи з ІТ, тренінги, презентації дистанційних курсів, обговорення, «кімната жахів» бібліотечного піару, фестиваль бібліотечного відео. Відкрита акредитація ЗМІ: Євгенія Амеліна, медіа-менеджер програми «Бібліоміст», ел. пошта – yamelina@irex.org, тел. (044) 586 27 80, моб. (067) 449 31 74. Більше деталей про ярмарок: http://bit.ly/1j5aKVc Ярмарок бібліотечних інновацій у Твіттері: #libexpoua ####

«Бібліоміст»– це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft – безкоштовно передала публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» покликаний поліпшити доступ українців до інформації та навчити їх користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. За програмою «Бібліоміст» 1963 публічні бібліотеки України було обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. Фахівці бібліотек, які долучилися до програми, пройшли навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі тренінгових центрів, що функціонують у кожній області, і передають навички населенню. Усі бібліотеки, охоплені програмою, надають населенню сучасні інформаційні послуги. Міністерство культури України є головним центральним органом виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури і мистецтв, міжнаціональних відносин, релігії та прав національних меншин. Одним із напрямків роботи Міністерства є аналіз і координування діяльності бібліотек та ініціатив, спрямованих на зміцнення загальнонаціональної бібліотечної інформаційної системи. Міністерство культури узгоджує зусилля усіх зацікавлених сторін у програмі «Бібліоміст» для забезпечення довготривалих результатів програми і стійкого розвитку бібліотечної сфери.

 

programa_Yarmarku_suchasnyh_bibliotek_2014

 

You must be logged in to post a comment Login