3 лютого 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва майстрів клубу народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного Будинку культури, присвяченої 10 – річчю від дня створення організації.
Клуб народних ремесел «Ниточка» був заснований 27 січня 2007 року після перемоги кіровоградської майстрині Наталії Ніжнікової на «Ярмарку соціальних ініціатив». Організаційні питання, обмін досвідом, знайомство з майстрами, їхніми виробами відбувалися в Кіровоградській центральній бібліотеці. Найперша виставка майстринь була створена з вишивок, які були в приватних колекціях. А саму першу персональну виставку продемонстрував єдиний чоловік-вишивальник у клубі Пилип Іванович Бойко.
За 10 років існування клубу в ньому з’явилися художники, майстрині з плетіння гачком, на вилці та спицями, вишивки стрічками, інтарсії, різьблення, інкрустації по дереву, сірникової архітектури, робіт з бісером, з солоним тістом, вироблення ляльок – мотанок, печворку, квілінгу, декупажу, фіш-арту, канзашу та найбільше майстринь з вишивки хрестиком, гладдю, стібковим швом, болгарським хрестиком, бісером, машинною вишивкою й авторською технікою. Очолює клуб майстриня-вишивальниця Ніжнікова Наталія Костянтинівна. Під її керівництвом клуб виріс з маленького гуртка до колективу з чисельністю понад 200 людей. За словами Наталії Костянтинівни, майстрині клубу володіють 36-ма ремеслами. Протягом останніх років «Ниточка» проводить свої зустрічі та виставки у відділі краєзнавства Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І.Чижевського.
Клуб народних ремесел «Ниточка» приймає участь у різноманітних виставках міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, міських та районних фестивалях та конкурсах. На цих заходах майстрині не тільки демонстрували свою творчість, а й провели понад 5-ти тисяч різних майстер-класів. Кращі умільці клубу виконали два п’ятиметрові рушники – обереги «Червона калина» та рушник до 70-річчя Кіровоградської області (2008), який був переданий до фондового зібрання обласного художнього музею (і зараз демонструється в експозиційній залі). До 255-ої річниці м. Кіровограда члени клубу мали нагоду зробити виставку «255 робіт членів клубу народних ремесел «Ниточка» рідному місту» в Кіровоградській обласній філармонії. Вражає десятиметровий рушник до 75-річчя Кіровоградської області й на честь 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, який знаходиться в фондах обласного краєзнавчого музею.
Клуб народних ремесел проводить краєзнавчу і навчальну роботу, в колекціях майстрів нараховується більше 200 робіт «з бабусиної скриньки» – старовинні вишиті ікони, меблі, праски, посуд, рушники, сорочки, скатертини, одяг і килими. Ці роботи «Ниточка» вивчає і демонструє на зустрічах з усіма любителями старожитніх речей. Також товаришують і обмінюються досвідом з клубом народних ремесел «Калинка» зі Знам’янки, майстринями з Бобринця, Помічної, Іванівки Новоукраїнського району. Роботи «ниткарів» зберігаються у приватних колекціях США, Німеччини, Австрії, Італії, Бразилії, Японії, Кореї, Ізраїлю, Австралії, Франції, Аргентини, Канади, Росії, Білорусії, Болгарії, Польщі, Румунії.
В лютому 2011 року в музеї відбулося відкриття виставки робіт майстрів Кіровоградського клубу народних ремесел «Ниточка» до Дня закоханих, на якій було представлено найрізноманітніші твори декоративно-ужиткового мистецтва. Протягом двох тижнів, поки діяла виставка, майстрині клубу проводили цікаві майстер-класи по виготовленню виробів із солоного тіста, вишивки, в’язання гачком та спицями, ляльки – мотанки, вишивки стрічками. Відвідувачі музею мали чудову нагоду власноруч виготовити різноманітні сувеніри та подарунки до Дня святого Валентина.
21 грудня 2011 року в приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею в рамках акції «Допоможемо безпритульному пережити зиму» було проведено благодійну виставку-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. І члени клубу «Ниточка» радо погодилися на цю пропозицію.
В січні 2014 року в залі музею було представлено виставку творів під назвою «Мрії збуваються» до семиріччя організації, в якій взяли участь понад 40-ка членів клубу. Звісно, майстрині клубу, поки діяла виставка, проводили різні майстер-класи для охочих навчитися робити щось власноруч.
На цьогорічній виставці, присвяченій 10-річчю заснування клубу, широкому загалу презентовано твори 44-х майстрів, виконані в найрізноманітніших видах декоративно-ужиткового мистецтва: малярство, бісероплетіння, ткацтво, клаптикове шитво, в’язання гачком, плетіння з лляного шпагату, декорування бісером, декупаж, солоне тісто, лялька-мотанка, ажурне плетіння та найбільше – робіт, вишитих хрестиком, гладдю, різнокольоровими стрічками, стібковим швом, болгарським хрестиком, бісером і в авторській техніці.
Доповнили виставку колекція старовинних рушників, логотипи клубу, карта – географія робіт майстринь, грамоти, дипломи та подяки, якими за час існування організації було нагороджено колектив клубу «Ниточка.
Окрасою свята стали виступи народного фольклорного ансамблю «Ексампея», поетів та музикантів Сергія Симонова, Миколи Барабулі, Тетяни Березняк, Зінаїди Андріяшевської та ін.
Під час відкриття виставки до фондів обласного художнього музею було передано рушник та серветку 40-50 років ХХ ст. із колекції старовинних рушників клубу.
За матеріалами Кіровоградського обласного художнього музею
You must be logged in to post a comment Login