Вивчення екологічного стану річки Тартачка від витоку до її гирла

indexРобота переможця Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2015 року у 3 категорії «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних та позашкільних закладів»: Вивчення екологічного стану річки Тартачка від витоку до її гирла

Інформація про колективного учасника

Робота виконана вихованцями гуртка «Юні екологи» будинку дітей та молоді Дубенської міської ради Рівненської області.

Загальна інформація про природний об’єкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність

Тартачка (інша назва – Тартацька) – річка в Україні, права притока Ікви (До чистих джерел). Довжина 42 км. Площа водозбірного басейну 386 км2. Похил 2,5 м/км. Долина завширшки 3-4 км. Заплава двостороння, заболочена, завширшки 1,1 км, меліорована. Річище звивисте, завширшки 7-10м. Використовується як магістральний канал меліоративної системи. У басейні річки добувають торф.

Бере початок від злиття річок Замишівки з Іловицею. Тече Кременецько-Дубенською рівниною з південного сходу на північний захід, у межах Дубенського району Рівненської області.

Дослідження проводились від витоку річки Іловиця. Ця маленька річка бере свій початок із струмків і річечок у Кременецьких горах. Саме там ми знайшли на схилі гори Уніас струмок, який місцеві жителі називають підземною річкою.

Інформація про екологічні проблеми, які були вирішені під час діяльності учасника.

Мета: набути навичок практичної природоохоронної роботи зі збереження водних ресурсів.

Завдання:

-сформувати уявлення учнів про цінність та значення води у житті людини про шляхи її забруднення та способи охорони від забруднень, про участь школярів в охороні та збереженні води;

– удосконалювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки у природі на основі власних спостережень;

– розвивати вміння проводити досліди, спостереження, обробляти отримані результати;

– навчати зберігати чистоту великих та маленьких річок, озер Рівненщини;

– залучати громадськість до практичної природоохоронної діяльності;

– продовжувати вивчати екологічний стан річок та озер Рівненщини та розробляти і впроваджувати дії по їх оздоровленню.

Отриманий результат: учні на основі власних спостережень та проведеної практичної роботи усвідомили значення води у житті людини та її дивовижні властивості, вивчали шляхи забруднення водоймищ та способи їх охорони. Також продовжувалась робота над дослідженням проблем, які виникають у водних обʼєктів Рівненщини і разом з органами місцевого самоврядування члени осередку працювали над їх усуненням.

 

Висновки: Декілька разів на рік учні та представники місцевого самоврядування прибирали сміття на березі річки Тартачки, насаджували дерева, до роботи залучали місцевих жителів, які із задоволенням відгукувалися на прохання допомогти в прибиранні сміття та висаджуванні дерев.

*Каталог робіт Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», до якого увійшли кращі роботи учасників конкурсу: vseukrainsky_konkurs_do_chystyh_dgerel_2015

You must be logged in to post a comment Login