ЯК ЛЬОХ МЕЧНИКОВА НА СВІТ «ВИТЯГАЛИ»

Filed under Новини

Більше 160 років тому Дворічанщина подарувала світові майбутнього Нобелівського лауреата. У надзвичайно мальовничому краї народився Ілля Мечников. Усе своє дитинство майбутній науковець світового рівня провів у селі Панасівка (зараз Мечникове Дворічанського району Харківської області).

І до сьогодні старожили громади Мечникове переповідають історії про велику родину Мечникових, що мешкала у цих землях. Найпопулярнішими є згадки про велику любов Іллі Мечникова до природи. Поширеною легендою є те, що одного разу п’ятирічний Ілля з серйозним виглядом ходив по галявині і читав лекцію малюкам, які сиділи навколо, про будову… жабенят. Дітям не дуже хотілося слухати уроки юного «професора», але той завбачливо, щоб вони не розбігалися, платив своїм «учням» по дві копійки за лекцію.

Окрім оповідей про заможну родину у селі збереглися і залишки садиби Мечникових. Ще років з п’ятнадцять тому у Мечниківському будинку для челяді була школа з урочистою табличкою «У цій будівлі народився Ілля Ілліч Мечников», а великий панський льох до останніх років слугував за призначенням багатьом місцевим родинам.

Як так сталося, що у 2011 році на місці школи руїни, а льох вкрила пишна місцева рослинність? Певно, на це питання вже не зможе відповісти а ні громада, а ні місцева влада. Та й чи варто шукати відповідь?

Сьогодні тільки конкретні справи зможуть зберегти унікальну історичну спадщину села Мечникове.

28 липня 2011 року актив громади села Мечникове спільно з лідерами громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» буквально «витягли» льох Мечникових на світло. Це був перший крок на шляху відродження історичної спадщини села. Попереду велика сільська Толока під час якої планується облаштувати територію навколо льоху та цілющої місцевої криниці, що поблизу.

Ця ініціатива Фонду сільських громад Дворічанщини знайшла підтримку і у громади села Мечникове і у місцевої влади. Ресурси на Толоку будуть зібрані під час благодійного концерту ансамблю народної музики «Ярмарок», що відбудеться у райцентрі 14 серпня 2011 року. Також в цей день, за підтримки місцевої влади буде організовано районний сільськогосподарський ярмарок.

Час збирати каміння…Сьогодні це розуміє і громада, і влада, і місцеві підприємці, на адресу яких «Фондом сільських громад Дворічанщини» надіслані листи-прохання про допомогу у справі відродження місцевої історичної спадщини Дворічанського району.

 

You must be logged in to post a comment Login