Як «Злагода» розвиватиме громаду Шепетина?

Filed under Новини, Статті

Шепетин115-16 лютого 2018 року у с. Шепетин Дубенського району Рівненської області Руслан Краплич, за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких та підтримки ІСАР Єднання, провів курс зі стратегічного планування для активістів громадської організації «Злагода», яка ухвалила рішення сприяти розвитку громади сіл Шепетин, Голуби, Нова Миколаївка, що входять до Смизької  об’єднаної територіальної громади.

Участь у плануванні прийняли небайдужі громадяни, вчителі, журналісти, підприємці с. Шепетин.

Стратегічний план, який підготують активісти шепетинської «Злагоди» дозволить не лише мобілізувати громаду для покращення життя власними руками починаючи від власних домогосподарств, і закінчуючи опорядкуванням вулиць і  територій територіальної громади.

Велику увагу буде надано навчанню дітей, молоді, безробітних, працюючих і пенсіонерів новим спеціальностям і допомозі в профорієнтації та працевлаштуванні через створення сільської Біржі праці, запровадження системи роботи ремісничих гуртків, оздоровчо-відпочинкових локацій, соціальних підприємств\кооперативів екологічних продуктів: ягідників, грибників, сироварів, лісообробників тощо.

Враховуючи вдале географічне розташування (по 80 км., від Рівного, Тернополя, Луцька) та прокладеність туристичних маршрутів через с.Шепетин активісти громади розглядають можливості переобладнання місцевих агросадиб для прийняття туристів, переважно  з України та Польщі. Для цього підприємець Андрій Петрук вже спорудив каскад зарибнених ставків, пляжів, відпочинкових майданчиків, залу для проведення навчань і бенкетів, в одній із яких відбувався тренінг зі стратегічного планування.

ГО «Злагода» вже має досвід отримання грантів від ПР ООН, ІСАР-Єднання, Фундації імені князів-благодійників Острозьких через Дубенське товариство інвалідів з дитинства. Цей досвід дозволить залучати додаткову технічну та фінансову підтримку з боку міжнародних й іноземних донорів, комунікацію із якими допомагатиме налагодити й підтримувати волонтерці Корпусу Миру США, що працюватиме 2 роки поспіль.

Надалі Фундація імені князів-благодійників Острозьких надасть додатковий консультаційний супровід у реалізації стратегічного плану та зможе розглянути мікропроекти, спрямовані на розвиток громади, з метою їх подальшої підтримки.

You must be logged in to post a comment Login