Які новації несе закон “Про громадські об’єднання?

Filed under Новини

22 березня 2012 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про громадські об’єднання». Вступає він у дію 1 січня 2013.

Презентація нових «правил гри» для громадських організацій, які запроваджує закон «Про громадські об’єднання» відбулася під час круглого столу “Які новації несе закон “Про громадські об’єднання?», проведеного Українським незалежним центром політичних досліджень 20 листопада 2012 року. У засіданні круглого столу взяв участь і представик Інституту соціокультурного менеджменту.

Громадські організації, зареєстровані до 31 грудня 2012 року не мають здійснювати перереєстрацію відповідно до нового Закону, але мають привести у відповідність Закону власні статути. Приведення статутів громадських організацій у відповідність до вимог Закону, зокрема, статті 11 про статут, може відбуватися безоплатно протягом п’яти років, тобто до 1 січня 2018 року.

Тетяна Яцків із Центру громадської адвокатури порадила вже існуючим громадський організаціям зачекати принаймні пів року після того, як Закон вступить в дію перед тим вносити зміни до статутів. «Я думаю, що за пів року сформується практика, ситуація буде більш менш зрозуміла і більш фаховими будуть поради експертів з цього приводу», – відзначає Тетяна.

Серед покращень у новому Законі слід відзначити:

– скасування територіальних обмежень діяльності громадських організацій;

– громадські об’єднання можуть діяти на благо інтересів будь-яких осіб, в тому числі задоволення суспільних чи інших інтересів;

– відсутні можливості у органу реєстрації втручатись у діяльність громадських об’єднань щодо перевірки відповідності її діяльності статуту та законам.

Із текстом закону ви можете ознайомитися на сайті Верховної Ради України.

Під час підготовки повідомлення було використано «Матеріали круглого столу «Які інновації запроваджує Закон про громадські об’єднання?»

You must be logged in to post a comment Login