Якими будуть проекти Кривого Рогу на 21 000 000?

Filed under Новини

КривийРігГБ02-04 серпня 2018 року, Руслан Краплич, за методою Фундації імені князів-благодійників Острозьких, на запрошення Виконкому Криворізької міської ради, провів курс підготовки проектів, що будуть підтримуватися в межах Громадського бюджету, для 21 громадського активіста м. Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Навчання відкрив заступник міського голови Кривого Рогу п. Андрій Полтавець, який привітав учасників та повідомив, що у минулому році на конкурс грантів Громадського бюджету було подано 145 проектів. Тому  цьогоріч міська рада ухвалила рішення збільшити загальний обсяг фонду конкурсу до 21 000 000 грн. Цей крок дозволить підтримати більше інноваційних проектів для розвитку міста.

В ході занять учасники розібралися: що таке проекти, гранти та як працює Громадський бюджет? Після проведення картування проблем Кривого Рогу (кожна з яких відповідає 4-мкритеріям) визначили рейтинг 17 проблем міста, змоделювавши голосування громади за проекти Громадського бюджету. Опрацювали кожен з розділів проекту: «Опис проблеми з цільовими групами зацікавлених сторін», «Мета і завдання», «План методи та результати виконання проекту», «Моніторинг й оцінка результатів», «Бюджет». Кожен з учасників не раз відчув себе і в ролі менеджера проекту і в ролі експерта з оцінки його досягнень.

КривийРігГБ2Учасники усвідомили, що незалежно від спрямування (соціального, екологічного, економічного) проекти мають бути інноваційними.

Інна Сторожук, депутат міської ради: «Друзі не можу не висловити своїх емоцій! За ці 2 дні відбулося багато змін у моєму особистому уявленні про проектну діяльність. Ми мали можливість безкоштовно отримати інформацію, знання, навики та вміння у цій сфері. Ми, а це – 21 мешканець міста, вчилися …  Було багато приємних знайомств та відкриття по-новому людей, яких знала раніше. Всім – всім щира дяка за ці 2 дні позитиву та емоцій! Який висновок: НЕ МАЄ МЕЖ ДОСКОНАЛОСТІ!»

КривийРігГБ1Оксана Павлушенко, Криворізький міськвиконком: «Я незнаю скільки з вас переможе в конкурсі “Громадський бюджет-2019”, але я впевнена, що зміни у кожному з вас вже почали відбуватися, та ви не просто маєте знання щодо таких понять як “проект”, “грант”, “громадський бюджет”, “мета проекту”, відмінність між “проблеми” та “наслідками”, ви отримали практичні навички написання проектів та не тільки “Громадського бюджету”. Наука проектного менеджменту хоча і складна, проте перспективна та незворотня для тих, хто прагне змін, адже проекти готуються та впроваджюються саме заради ЗМІН!!!!»

Зі свого боку, Руслан Краплич та Фундація Острозьких нададуть учасникам навчань, та створеними ними проектним групам, додаткові консультації з організації інноваційних проектів, які неминуче будуть підтримані в межах Громадського бюджету Кривого Рогу. А також іншими донорами, включаючи міжнародних.

You must be logged in to post a comment Login