З любов’ю до України

Filed under Новини

IMG_048923 серпня 2016 року у Кіровоградському обласному художньому музеї  відбулося відкриття виставки художніх творів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України до 25-ї річниці незалежності України «З любов’ю до України».

День Незале́жності Украї́ни  – державне свято  України, яке відзначається щороку  24 серпня  на честь ухвалення  Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.IMG_0574

Уперше День Незалежності України відзначено 16 липня 1991 року –  в пам’ять про те, що рік тому – 16 липня 1990 року – Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України» (www.uk.wikipedia.org). IMG_0493

В експозиції представлені тематичні твори Фелікса Полонського, колоритні портрети Людмили Демиденко, характерні українські пейзажі Андрія Хвороста, Валерія Давидова, Володимира Волохова, Олександра Демиденка, Василя Коваля, Анастасії Плітіної, яскраві натюрморти Сергія Шаповалова, Юрія Вінтенка, Анатолія Кімнатного. Яскравістю та декоративністю приваблюють полотна Михайла та Андрія Надєждіних. Символізм та автентичність відрізняють роботи Ігоря Смичека, Юрія Гончаренка та Володимира Плітіна. IMG_0518Урізноманітнюють виставку неординарні керамічні твори родини Фірсових, вітраж Анатолія Пунгіна, образи архангела Михаїла у виконанні Марії Ачкасової та Божої Матері у виконанні Ольги Коломієць. Окреме місце в експозиції займає полотно «Моя Батьківщина – Україна» нашого видатного художника-земляка, одного з основоположників «суворого стилю» в мистецтві Петра Оссовського (1925-2015), що присвячена Маловисківщині – землі, де і народився художник. IMG_0495В цих роботах, що виконані у різних техніках та напрямках, відобразились усвідомлення причетності до багатовікової історії українського народу, освічення в любові до своєї Батьківщини.

 

IMG_0582Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

You must be logged in to post a comment Login