Законодавчі ініціативи місцевої влади для вирішення локальних проблем

Filed under Новини

Круглий стіл, присвячений презентації та обговоренню «Положення про ОСН», відбувся в м. Городня Чернігівської області 22 листопада 2012 року. Експерт проекту Олександр Підгорний представив депутатам Городнянської міської ради розроблене робочою групою проект «Положення про ОСН».

Через створення ОСН громадяни зможуть об’єднати ресурси громади і отримати підтримку місцевої влади для вирішення проблем за місцем проживання.  Таким чином, проявивши ініціативу для здійснення змін, городнянці зможуть зробити свою вулицю, район і місто комфортними для проживання. Тим більше, що ОСН можна використовувати як інструмент для залучення ресурсів на поліпшення добробуту міста з зовнішніх джерел. Але найважливішим   і першочерговим в цьому процесі є наявність громадян, які небайдужі до якості власного життя і можуть приділити свій час і зусилля для його поліпшення. Саме вони мають стати лідерами в своїй громаді, об’єднавши жителів, які бажають певних змін на краще, а саме:

– представляти та захищати інтереси громадян, що проживають на території ОСН, перед органами місцевого самоврядування, органами державної влади, юридичними особами;

– здійснювати контроль за якістю надаваних житлово-комунальних послуг та за якістю проведених у житлових будинках ремонтних робіт;

– ініціювання суботників, акцій з озеленення території, зі створення та ремонту дитячих майданчиків, лавочок та інших малих архітектурних форм та отримувати фінансування для їх проведення та інше.

Міський голова Андрій Богдан зауважив, що залучення громадян до вирішення таких проблем через ОСНи сприятиме їх відповідальнішому ставленню до того, що відбувається за межами власного двору чи квартири. Органи місцевого самоврядування м. Городня  зацікавленні в розвитку місцевої демократії на практиці. Присутні висловили бажання до співпраці та можливості прийняття « Положення про ОСН» після повного опрацювання розробленого документу.

Захід організовано Центром «Доброчин» та Городнянською міською радою в рамках проекту «ОСН як механізм вирішення проблем місцевого розвитку», що здійснюється за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту.

 

Центр “Доброчин”
тел./факс 0462 67 71 81
dobrochyn@cn.relc.com
www.dobrochyn.org.ua
skype: dobrochyn2000.

You must be logged in to post a comment Login