Залучення через освіту: велика справа розпочинається з маленьких кроків і довіри

Filed under Новини, Статті

блокнот_Pact1Сьогодні практично в кожного є можливість розвиватися і вдосконалювати своє життя. Ми переконані, якщо активісти розпочнуть передавати свої знання, досвід, інструменти впливу на своє життя іншим людям, то таким чином, розпочнеться поступовий, але практично незворотній процес позитивних змін у суспільстві.

Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) протягом багатьох років реалізує освітні програми для громадських активістів, які надалі зможуть активно працювати у своїх громадах. В більшості випадків, це громадські активісти з малих міст та сіл, а особливо, жінки, які становлять 72% безробітних у сільській місцевості і не мають можливості для отримання професійних навичок. Проект ІСКМ «Залучення через освіту»* спрямований на розробку та реалізацію комплексної програми навчання, орієнтованої на потреби жінок малих міст і сіл, яка в подальшому буде запропонована для використання районним установам культури.

Цільова аудиторія – 20 жінок з малих міст та сіл та 20 працівниць закладів культури з усіх регіонів України.

Мета: сприяти формуванню громадянської компетентності жінок, їх демократичної культури для підвищення рівня участі в громадській діяльності на місцевому рівні.

Завдання: провести дослідження, спрямоване на вивчення специфічних проблем жінок; розробити і реалізувати навчальну програму «Громадянська освіта для жінок»; створити навчально-методичні матеріали з проблеми громадянської освіти жінок для закладів культури; створити мережу обміну інформацією, поширення досвіду та підтримки громадянської освіти жінок.

Проект розпочався 15 листопада 2017 року і триватиме до 15 серпня 2018 року. Проектною командою вже було проведено 2 фокус-групи (у м. Мала Виска Кіровоградської області та у м. Кропивницький), на яких з’ясували проблеми і потреби, що виникають у жінок малих міст і сіл, і тим самим були внесені зміни/доповнення в навчальну програму.

Також, в рамках проекту було проведено круглий стіл «Громадянська освіта в Україні: практика реалізації» у м. Кропивницький. Основними питаннями для обговорення були: особливості реалізації громадянської освіти в Україні; підготовка фахівців в контексті впровадження громадянської освіти; які компетенції в сфері громадянської освіти актуальні сьогодні; рекомендації працівникам закладів культури з громадянської освіти жінок.

Попереду тренінг «Громадянська освіта жінок місцевих громад», метою якого є сприяння формуванню громадянської компетентності жінок, їх демократичної культури для підвищення рівня участі у створенні і функціонуванні громадянського суспільства. А також, підсумкова конференція «Можливості закладів культури в громадянській освіті жінок для розвитку локальної демократії».

В результаті навчання жінки цільової групи усвідомлять свої особисті проблеми як проблеми громадські та політичні, що сприятиме їх активізації в суспільному і політичному житті для вирішення гострих проблем своєї соціальної групи.

Вигоди від проекту матимуть також працівники установ культури, тому що отримають рекомендації для своїх організацій стосовно шляхів формування громадянської свідомості жінок і сприяння участі жінок у демократичних процесах.

Більш детальніше про проект на сайті ІСКМ «Центри місцевої активності України» http://www.lacenter.org.ua/2012-01-24-08- 58-54/1939–q-q.html. Також, слідкуйте за новинами проекту на сторінці ІСКМ у мережі Facebook та групі «Центри місцевої активності України». Інтерв’ю з учасницями в рамках проекту щодо громадянської освіти для жінок можна переглянути на Youtube – каналі ІСКМ https:// www.youtube.com/user/ISCM1/featured.

Матеріал підготувала – Оксана Набока, координатор проекту “Залучення через освіту”.

*Проект реалізується ІСКМ в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

You must be logged in to post a comment Login