Збірка «У пошуку просторів взаємодії»

Filed under Новини
Збірка «У пошуку просторів взаємодії» була опублікована CSM наприкінці 2012 року. Вона торкається двох ключових питань: «Чому художники і художниці полишають білий куб і йдуть працювати з публічними просторами?» і «Як вони дають раду питанням, які ці простори піднімають, з огляду на проблемну природу публічного простору у пострадянських країнах?»
Ця публікація збирає й аналізує проекти проблематизації та переосмислення публічного простору, здійснені CSM у 2012 році – низку мистецьких інтервенцій ПОШУК  і міжнародну дискусійну платформу «Простори взаємодії».
«Проекти ПОШУК і «Простори взаємодії» були лише однією зі спроб подивитись на те, як художні стратегії можуть працювати у публічному просторі, як він може опиратись цим стратегіям і трансформувати їх; однією із пропозицій художникам разом подивитись на наші мотивації та інструменти публічних інтервенцій і подивитись на місто іншими очима», – написала у тексті «Приватний доторк до публічного» директорка CSM Катерина Ботанова.
Перша частина збірки містить документацію мистецьких проектів: Марії Куликівської «Музика невидобутих звуків», Вови Воротньова «Самсон», Лади Наконечної «Подія», групи МММ «Культурний шар», Георгія Потопальського та Євгена Ващенка «Щілина», Групи Предметів «Київпроект» – а також тексти художниць і художників або інтерв’ю з ними.
Друга частина складається із документації подій дискусійної платформи «Простори взаємодії»: дискусії «Простори взаємодії», воркшопів Антона Ледерера «Мистецтво „по сусідству”» та Юлії Костерєвої і Юрія Кручака «Локальне Нове Глобальне», фільму Штефана Русу «Повертаючи собі місто», прогулянки-перформансу з Романою Шмаліш та Анною Погрібною «Палац культури», лекції Елке Красни «Про урбаністичне кураторство. Спільне використання та відповідальність – етика та бажання в публічній сфері» та критичних статей кураторів(ок) і художників(ць), її учасників(ць).
Кураторка Елке Красни пише: «Ми живемо у стані постійної кризи та панівної тривоги. Глобалізаційні процеси та неоліберальний порядок не лише формують і трансформують місцеві умови, а й виявляють широкий спектр стратегій критики і ангажованості.
В основі практики, яку я називаю урбаністичним кураторством, лежить питання: як здобувати та відвойовувати право на агентність як вияв міського громадянства. Сучасні практики урбаністичного кураторства передбачають значну роль критичного аналізу і кураторського активізму, а також багатошарову і різнобічну співпрацю митців, місцевих мешканців, педагогів, архітекторів, культурних дослідників, культурних виробників, активістів, урбаністів, містобудівників і багатьох інших».
У 2013 році CSM продовжить практику урбаністичних досліджень та інтервенцій у міжнародному проекті SPACES.
Збірка «У пошуку просторів взаємодії» є двомовною (укр., англ.)
Завантажити PDF-версію.
Отримати друкований примірник публікації можна в офісі CSM за адресою вул. Фрунзе 14-18, оф.18.
Збірка «У пошуку просторів взаємодії» фінансована Культурною програмою Східного партнерства Європейського Союзу та реалізована за підтримки програми грантів «і3» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

You must be logged in to post a comment Login