Знайомтесь, пані волонтер!

Filed under Статті

11016485_1010820795596484_292214908_nВікторія Касьянова і Олена Щербина , активістки Кіровоградської ГО «Громадська варта» включилися в громадське життя трохи менше року назад – практично з самого початку військових дій на Сході країни. Своєю місією побачили допомогу військовослужбовцям, залучаючи до цієї роботи підприємців, молодь, працівників різних колективів області. Досвіду роботи в громадському секторі дівчата, як інші активісти організації не мали, тому всьому доводиться вчитися вже в процесі. Так, активісти взяли на озброєння формат постійного звіту і через соціальні мережі, і через телевізійні проекти, зокрема Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії, де в програмі «Кіровоградське Інтернет телебачення» відбувається постійний звіт про поїздки до військових, дівчата надають інформацію про надану військовим допомогу.
«Особливий акцент у своїй роботі ми зробили на тому, що організація не тільки буде збирати гуманітарну допомогу, а і особисто передаватиме її військовослужбовцям – безпосередньо у місця дислокації», – говорить Вікторія Касьянова. За її словами, близьким військових дуже важливо мати людину, яка особисто передасть пакунок, побачить їх чоловіка, батька чи сина, особисто і потім розповість, як він там. За час цієї війни представниками організації було здійснено близько 30 виїздів, активісти відвідали підрозділи, у складі яких виконують свій службовий обов’язок представники не тільки Кіровоградщини, а і інших регіонів України. Дебальцеве, Артемівськ, Дзержинськ, Слав’янськ, Маріуполь, Старий Крим, Урзуф – далеко не всі населені пункти, які відвідали наші представники із гуманітарною місією. Чи страшно їм було їхати туди, де розриваються снаряди, літають кулі? Звичайно, страшно, але дали собі слово – мали його тримати.
Найстрашніше сьогодні для них не вибухи, а приїхати до бойової частини, де вже є друзі і їх не побачити… Але надія завжди з ними.
«Зараз ще одним блоком у роботі організації визначено роботу з дітьми – вихованцями дитячих садочків, шкіл – їх активно зарошують до підготовки листівок, малювання патріотичних малюнків для бійців. Це дуже піднімає бойовий дух хлопців, розповідають активістки. Також організація підтримує зв’язки із волонтерськими організаціями східних областей, які не тільки існують, займають проукраїнську позицію, а й активно взаємодіють з нашими військовими, надають їм посильну допомогу (привозять домашню їжу, займаються пранням їхнього одягу та вирішують інші побутові питання). Приємно, що і телевізійники зробили спеціальний «теплий» дарунок під Різдво для наших хлопців. Робота. Не маємо права зупинятися…», – наголошує Олена Щербина.
Тож, громадська організація «Громадська варта» пропонує співпрацю всім волонтерським організаціям, волонтерам, громадським організаціями в питаннях допомоги Збройним силам України і принагідно, висловлює вдячність за підтримку всім, хто підтримав наші ініціативи.
Матеріал підготувала – Вікторія Касьянова

You must be logged in to post a comment Login