Зустріч сердець у Бориславі в рамках проекту «On-Life!Цінності українців»

Filed under Новини

16 та 17 лютого 2013 року волонтери молодіжної ініціативи «СЕРЦЕ в долоньках» відвідали дітей із двох інтернатів Борислава (Львівська область).

16 лютого група волонтерів з 20 осіб, що приїхала з Києва, зійшла на перон львівського вокзалу. Тут до них приєдналися волонтери з «Дому Серця»,який у Львові очолює Од Гіє (серед волонтерів були: Марічка, Сільвія та сестра Албана з Франції) та всі разом рушили до Борислава.

Цього разу перед тим, як зустрітися із дітьми із Бориславської спец-школи, волонтери відвідали ще один інтернат: Бориславську санаторну школу для дітей із захворюваннями органів травлення.

Там волонтери та тренери проекту «On-Life!Цінності українців» (Галина Приходько, Ірина Колотило, Вікторія Чмарак, Катерина Клюзко) провели тренінги з “Цінностей” для учнів 6-тих, 9-тих, 10-тих та 11-тих класів, результати тренінгу здивували і тренерів і дітей, перегляд відео, дискусії та активне обговорення створило неабияку атмосферу дружності та довіри.

У другій половині дня, волонтери «Серця в долоньках» провели майстер-класи для дітей другого інтернату – Бориславської спеціальної ЗОШ для дітей з ДЦП та наслідками поліомієліту.

На майстер-класах діти і їхні вихователі навчитися:
1. створювати фігурки з паперу (Іванка Скорик та Галя Приходько),
2. малювати пальчиками (Іра Колотило),
3. вправам із гантелями (Олег Марченко та Сергій Івах),
4. робити монотипію (Олексій Цимбалюк та Наталія Губіна),
5. виготовляти ляльки-мотанки (Лілія Зінченко),
6. вишивати стрічками (Оленка Котляр),
7. малювати нитками (Олексій Цимбалюк та Наталія Губіна),
8. базовим навичкам для життя (Монтессорі) (Оленка Котляр та Оксана Семенюк),
9. петриківському розпису (Аня Котенко),
10. робити колажі та аплікації (Ольга Будник, Наталя Ненесюк).

Кожен учасник поїздки сам готувався та розробляв майстер-класи, купував необхідні матеріали та провів інструктаж для асистентів і викладачів інтернатів. Дуже цікавою цього разу була ініціатива Олени Котляр, що розробила майстер-класи за методикою Монтессорі. Наймолодші діти були в захваті від цих методик! Усі необхідні матеріали учасники-волонтери залишили в інтернаті – щоб діти та вихователі могли продовжувати заняття самостійно.

Ночували учасники поїздки у спортивному залі Бориславської спецшколи: на карематах та у спальниках. А перед сном на волонтерів і дітей чекала дискотека, яка стала неабияким відкриттям, обміном радості і щирого спілкування. Ночівля в інтернаті, обід та вечеря разом – це неабияк згуртувало волонтерів під час поїздки.

17-го лютого, на запрошення о.Тарасія Андрусевича, на волонтерів чекала прогулянка карпатськими горами: від інтернату до храму Покрови Пресвятої Богородиці на Літургію, де спільно помолилися за здоров’я усіх дітей та учасників поїздки. А після служби Божої рушили до Львова. Там учасники відвідали Католицьку організацію «Дім серця», де відбулася презентація організації та спільне чаювання волонтерів. А ввечері кияни відправилися на львівський вокзал, де на них чекали поїзди додому.

Від організаторів.

Такі поїздки дуже радують, адже це неабиякий досвід спілкування, взаємодопомоги та любові, пізнання Бога і милосердя. Впродовж підготовки до поїздки, нам приносили і передавали величезну кількість канцтоварів, солодощів та подарунків для дітей. Це неабияк приємно і дарує віру у наше суспільство. Дуже приємно, що ця поїздка вийшла досить екуменічною до нас долучилися волонтери католицької організації «Дому серця» та нам пощастило відвідати православну Літургію і поспілкуватися зі священником і дияконом УПЦ.

Ми щиро вдячні Олегу Дрегало, ТУРклубу “Скіфи”, Юлії Ліхоліт, віце-президенту Міжнародної молодіжної громадської організації “Академія миру та розвитку” Юлі Кравченко, працівникам соціальної служби м.Боярка Ангеліні Лахтадир, Тетяні Шевельовій та ін. за підтримку та допомогу у підготовці поїздки.

Щиро дякуємо Наталії Вікторівні (завучу Бориславської санаторної школи-інтернату для дітей із захворюваннями органів травлення) та Тіщенко Наталії Федорівні – директору Бориславської спеціальної ЗОШ-інтернату для дітей після полієміліту та ДЦП) за сприяння та допомогу. А також, Тарасію Андрусевичу – заступнику Голови Асоціації «КОВЧЕГ» – за надану допомогу і підтримку!

Проект «On-Life!Цінності українців» молодіжної ініціативи «Серце в долоньках» реалізовується за підтримки благодійного фонду «Богдана Гаврилишина», Британської Ради в Україні та Фундації «Відкрите суспільство»

You must be logged in to post a comment Login