Пощастило побувати в ролі журналіста, ставши учасницею прес-туру до Каланчацької ОТГ за проектом “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Гостинно зустріли журналістів в селищній раді, де голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук, розповів про реалії та плани на майбутнє створеної громади. Він зазначив, що після 27 років без капіталовкладень, швидких змін не буде. Створивши в 2016 році одну з найбільших об’єднаних територіальних громад Херсонщини, де на сьогодні проживає понад 16 тисяч осіб, ОТГ вже може поділитися набутим досвідом, як зробити громаду спроможною. А похвалитися є чим. Наприклад, бюджет Каланчацької ОТГ становить 100 мільйонів гривень і з них 20 мільйонів – власні доходи громади. Для зрівняння: до об’єднання бюджет становив 5-6 мільйонів гривень. Тож перспектива величезна.
До речі, селищний голова Володимир Зінчук нещодавно відвідав Польщу разом зі старостами Бехтерської, Чулаківської та Долматівської ОТГ, які теж охоче ділилися враженнями про польський досвід по податкам, сортуванню сміття, стану доріг, штрафам по екології, продажу землі та діяльністі комунальних господарств.
Польща – це добре, але щоб слова не розходились з ділом, Володимир Калинович запросив представників преси до ознайомлення з об’єктами інфраструктури.
Насамперед завітали до двох дитсадків, де повним ходом йде ремонт: заміна вікон та дверей на енергозберігаючі, утеплення та інші роботи. В клініко-діагностичній лабораторії Каланчацька центральна районна лікарня були запрошені в діагностичний кабінет, в який придбано новенький портативний УЗІ апарат та термограф для проведення скринінг-обстеження молочної залози. Обладнання є мобільним, що дозволяє виїжджати у віддалені села.
Завдяки створенню якісних сучасних умов для пацієнтів та лікарів (закупленому обладнанню та комп’ютеризації робочих місць, програмному забезпеченню та підключенню до мережі інтернет), медична реформа йде в ногу з часом. В планах – побудова амбулаторії в с. Роздольному за програмою “Сільська медицина”.
А ось найбільше часу провели в Комунальному господарстві. Приємно дивитись на нову техніку: сміттєвоз, екскаватор, асенізатор, відвал для очистки снігу та ін. Ця техніка дозволяє виконувати максимум функцій для життєдіяльності громади та ще й заробляти кошти, надаючи послуги сусідам – від чищення доріг від снігу до виробництва асфальту для ямкового ремонту. Збережено в ОТГ і 3 комунальних підприємства: в Новопавлівці, Роздольному та Привіллі. В планах – закупівля шкільних автобусів.
До речі, ні одна школа, дитсадок та заклад культури на території ОТГ не закрито. Багато закладів соціально-культурної сфери термомодернізовані і селищний голова обіцяє, що у всіх бюджетних установах в цьому році замінять повністю вікна та двері. Взагалі у громаді нараховується 7 шкіл, 3 НВК, 7 дитсадків, 12 закладів культури, центр ПМСД, 7 амбулаторій та 3 ФАПи. Планується створення ЦНАПу.
Володимир Зінчук показав нам Північнокримський канал. Але найбільше вразив не канал, а степова річка “Каланчак”, яка знаходиться в дуже плачевному стані, адже літом вона майже висихає. В свій час, саме при будуванні каналу, русло річки перекрили бетоном і вона почала вмирати. В планах громади – природним шляхом очистити річку і цей план вже втілюється в життя, бо споруда для промиву річки вже встановлена – це водогін, яким планують промити русло водою, що скидатиметься Північнокримським каналом. Володимир Калинович зазначив, що за 2-3 роки річка відродиться і буде радувати громаду.
Дуже сподобався вислів селищного голови про те, що до людей треба йти і треба розмовляти, бо люди хочуть кращих змін швидко і вже сьогодні.
Матеріал підготувала Леся Вовк,
Новотягинська бібліотека (с. Новотягинка, Херсонська область).
You must be logged in to post a comment Login