Свято генерацій 2012

Filed under Новини

Свято Генерацій є щорічною програмою, до участі у якій запрошуються люди різного роду занять зі спільним інтересом до позитивних перетворень у власних спільнотах. Програма прагне пробуджувати міста і села від буденності, пропонуючи живий формат консолідації ідей, дружніх обговорень та художніх взаємодій. Зазвичай, проект Свято Генерацій починається з подорожі Україною, де на площах міст та сіл засновується переговорний процес щодо змін життя у місті, де жителі є головними діючими особами, а організатори та гості – їхніми однодумцями та колегами. Програма є послідовним втіленням візії про те, якими жвавими, зручними та цікавими для життя і праці можуть стати наші міста. Результатом програми стане фінансова, консультаційна та інформаційна підтримка кращих проектів, віднайдених під час реалізації програми. Щоб дізнатися краще, як діє Свято Генерацій – прийди і перевір!

Де саме?

Цього травня Свято Генерацій cтартує на Кримському півострові. Попереду місто Севастополь (8-9 травня) та чотири села – Віліно (13-14 травня), Кримське (15-16 травня), Присивашне (17-18 травня), Цилінне (19-20 травня).

Результат Свята

Крим – контрастна земля, що потребує свіжих ідей організації дозвілля громад, трудової діяльності молоді, розвитку зеленого туризму, дослідження культур народів, покращення дозвільної інфраструктури та новаторських підриємницьких задумів. Свято Генерацій 2012 передбачає пошук проектів, здатних поліпшити добробут окремих місцевих громад кримчан та півострова вцілому. Цікаво те, що ресурси на здійснення своїх задумів автори проектів шукатимуть самостійно та у самих спільнотах. Кращі з проектів випробують механізм колективного фінансування проектів Спільнокошт на платформі Велика Ідея. Спільнокошт – механізм колективного фінансування проектів, що стартує на платформі Велика Ідея влітку 2012 року. Спільнокошт пропонує людям взятися за здійснення власних проектів, розраховуючи на матеріальну підтримку друзів, колег та товариств, зацікавлених у позитивних змінах.

Хто організатор?

Програму Свято Генерацій задумала та координує громадська організація Ґараж Ґенґ. Спільнокошт на платформі Велика Ідея слугує механізмом колективного фінансування проектів. Цього року команда Ґараж Ґенґ об’єднала зусилля із Мережею Громадських Інновацій та Центрами Розвитку Громад. Учасники Мережі Громадських Інновацій – це молоді кримчани, які періодично зустрічаються у різних містах України, збагачують досвід, розширюють світогляд на життя спільнот, аби здійснити проекти для соціальних змін в Криму. Центри Розвитку Громад – це стійкі, але гнучкі локальні структури, які сприяють реалізації стратегії розвитку регіону. Мета такої багатосторонньої взаємодії – посилити досягнення окремих організацій та колективно впливати на реалізацію значимих ініціатив у регіоні.

Програма дій Свята

Святкувати і творити разом з учасниками спільноти будуть цікаві люди з усіх куточків країни з найдивовижнішим досвідом та новими підходами. Серед практик взаємодії, які запропонують містянам та селянам 8-21 травня у Севастополі, Віліно, Кримському, Присивашному, Цилінному – програма міні-грантів Sunday Борщ, публічні сесії Голос Вулиць та проект художниці Алевтини Кахідзе «Можливо, диво!».

You must be logged in to post a comment Login