Давайте долучимося до творчого плину!

Filed under Новини

ВИСТАВКИ РОБІТ «МІЙ КРАЙ» СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ДИЗАЙНУ КІРОВОГРАДСЬКОГО КОЛЕДЖУ ТА КІРОВОГРАДСЬКОГО ІНСТИТУТУ ВНЗ «УНІВЕРСИТЕТ СУЧАСНИХ ЗНАНЬ» ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

виставка студентів факультету дизайну ужата«…Неозорі степи України,

Чарівливі Дніпра береги.

Синя хвиля за хвилею рине

Крізь розлогі квітчасті луги… (Р.Завадович)

14 серпня 2015 року у Малій Галереї Кіровоградського обласного художнього музею – відділі підліткового читання та інформаційно – консультативних послуг користувачам  Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка відкрито виставку робіт студентів факультету дизайну Кіровоградського коледжу та Кіровоградського інституту ВНЗ «Університет сучасних знань» «Мій край» до Дня незалежності України.

На виставці представлені 14 студентських робіт, які були створені у 2015 році під керівництвом старшого викладач кафедри дизайну та мистецтва Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки ВНЗ «Університет сучасних знань» Зантарії Ірини Михайлівни.IMG_3018

Філосолфсько – ліричні композиції, краса української природи, представлена роботами студентів коледжу: Дуднік Аліни «Квіти» та «Калейдоскоп», Зернової Карини «Святиня», Ніколаєнко Анни «Сонях» та «Золоті вітрила», Трубчанінової Анни «В обіймах квітки»; Загоровської Ірини «Зелені свята», Завгородньої Ірини «Пісня Карпат», Ковальової Олесі «Маки», Коломієць Карини «Райське дерево», Федорової Ірини «Птахолов».

IMG_3177Темі літа та свята присвятила свої роботи студентка ІІІ курсу факультету дизайну інституту «Університет сучасних знань» Немийська Людмила «Літо», «Квіткові мотиви».

Стає вже доброю традицією проведення в гостинних залах бібліотеки виставок молодих художників. Маємо надію, що зустрічі із творчістю талановитої молоді й надалі будуть  дивувати несподіваним поглядом на нашу сучасну дійсність.

Степанок Олена Валентинівна зав. відділом науково – просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею

ЕКСПОЗИЦІЯ ДО ДНЯ АРХЕОЛОГА «В ПОШУКАХ НОВИХ ЗНАХІДОК»

до Дня археолога 314 серпня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «В пошуках нових знахідок», присвячену Дню археолога.

В  Україні відзначення Дня археолога щорічно 15-го серпня започатковано Указом  Президента  України від  6 серпня 2008 року № 694/2008 «Про День археолога» – «…ураховуючи вагомий внесок українських учених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України та на підтримку ініціативи громадськості…».

Археологія визначається як наука, яка вивчає історію людства на основі аналізу решток матеріальної культури, які отримані у тому числі і  в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз, досліджень, тощо.

Для Кіровоградщини це свято є особливо актуальним, оскільки наша Степова Еллада  є одним із центральних регіонів сучасної України та  центральним районом давньої Скіфії, богатою на археологічні знахідки. Чого тільки варті відомі далеко за межами Кіровоградщини наші славетні курганні поховання. Археологічна тематика та археологічні пам’ятки часто знаходили відображення навіть в творах митців Кіровоградщини, зокрема – в творах живопису.

Одним з таких художників, який оспівував в своїх роботах краєвиди Кіровоградщини, був наш земляк Володимир Федоров (1920-1986).  В експозиції представлена його робота «Курган. Околиця Кіровограда» (1969).
На роботі Федорова, зображений курган, який є одним із давніх поховальних пам’яток, обов’язковим елементом яких є куполоподібний земельний насип. Курганні поховання були дуже поширені в минулому. В Україні спорудження курганів продовжувалось майже 5 тисяч років (з середини IV тисячоліття до н.е. до XIII ст. н.е.), протягом пізнього енеоліту бронзового віку, раннього залізного віку та середньовіччя. Подібний тип поховань властивий багатьом культурам та народам. IMG_3172
Експозиція доповнена документально-архівними матеріалами, які розкривають життєвий та творчий шлях Нінель Михайлівни Бокій (1937-2008) – відомого археолога, кандидата історичних наук, доцента історичного факультету КДПУ імені Володимира Кириловича Винниченка, людини, яка внесла вагомий науковий доробок у розвиток археології як науки на Кіровоградщині.

Окрім безпосередньо наукової та викладацької діяльності Нінель Михайлівна багато уваги приділяла популяризації знань з історії та краєзнавства серед населення Кіровоградщини. Читала лекції на підприємствах та в організаціях, публікувала матеріали з історії краю у пресі, виступала на радіо й телебаченні.

Саме завдяки самовідданій праці таких вчених-археологів нам відкривається яскравий світ наших далеких і близьких предків, світ, який лежить в основі нашої сучасності.

Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

   

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ЮХИМА АВРУЦЬКОГО «НАРОД МОЙ»

       Авруц_кий  17 серпня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулася творча зустріч з письменником, поетом, членом Конгресу літераторів України Юхимом Авруцьким та презентація його книги «Народе мій».

Проведення творчих зустрічей та різноманітних презентацій на базі мистецької перлини Кіровоградщини давно стало традиційним і звичним явищем, що презентує окремий і дуже необхідний (особливо в умовах депресивного воєнного часу) напрямок діяльності обласного художнього музею.

Але захід, що відбувся в стінах музею 17 серпня мав ряд специфічних особливостей, що суттєво відрізняло його від усіх попередніх аналогічних заходів. По перше, це був експромт, оскільки ідея проведення творчої зустрічі з Юхимом Авруцьким та презентації його книги «Народ мой» заздалегідь не планувалась, а виникла спонтанно внаслідок, знову ж таки, незапланованого гостьового відвідування Юхимом Яковичем обласного художнього музею. Після екскурсії письменник поділився з науковцями цікавою інформацією щодо довоєнної історії міста Кіровограда, і що дуже важливо – довоєнної історії будівлі, в якій сьогодні знаходиться обласний художній музей. Тож творча зустріч 17 серпня стала логічним продовженням цікавого діалогу, що відбувся між співробітниками музею і поетом 4 серпня.

По друге, особливо приємно зустрічатися із земляками, які досягнувши успіхів на теренах «далекого зарубіжжя», не забувають про свою малу Батьківщину, і, при нагоді, шукають зустрічі з нею. Достатньо просто послухати з якою любов’ю і теплотою згадує Юхим Якович про тогочасний Кіровоград, який змушений був залишити разом з матір’ю за день до окупації його фашистами. Рано втративши батька, який загинув в 1942 році під Харковом, він як прийнято казати в таких випадках «зробив себе сам». Повернувшись до Кіровограда після його визволення закінчує середню школу, пише вірші, які починають друкувати в газеті «Кіровоградська правда», проходить творчий конкурс в Літературному інституті імені Максима Горького. Щоправда до вступних іспитів хлопця не допустили через його національність, тому що таке радянський антисемітизм Юхим Якович знає із власного досвіду. Але сильна і розумна людина вміє долати перепони.IMG_3265 Закінчення Кіровоградського інституту сільгоспмашинобудування, посада старшого наукового співробітника у цьому ж закладі та начальника відділу модернізації обладнання на заводі «Гідросила», творчий злет та визнання на теренах Німеччини, куди Авруцький виїхав після розвалу СРСР, яскраве тому підтвердження.

По третє, захід мав яскраво виражений національний характер, адже Юхим Якович, будучи одним з фундаторів єврейського громадського руху на теренах СРСР, відноситься до тієї когорти принципових і сміливих людей, які всупереч чисельним антисемітським проявам, ніколи не приховують своєї національності, а навпаки – пишаються нею. Тому й аудиторія заходу підібралася відповідна – творча інтелігенція, левову частку якої складали представники саме єврейської громади, що створило відповідний емоційний фон, національний колорит, а ще – атмосферу дружби, порозуміння та братського єднання, якими завжди славився цей мудрий, терплячий, багатостраждальний народ.

На позитивній аурі творчої зустрічі позначився і той факт, що у залі, як правило, не було випадкових людей. Тут знаходилися друзі дитинства Юхима Яковича, його однокласники, колеги по  творчій співпраці, які писали музику на його вірші, що породило чимало чудових ліричних пісень ( декілька з них пролунали під час творчої зустрічі з Авруцьким). Все це створювало інтимну атмосферу родинного кола та теплої зустрічі старих друзів.

IMG_3385 На початку творчої зустрічі Юхим Якович розповів про основні віхи своєї біографії та творчого зростання, доповнюючи свою розповідь цікавими фактами з довоєнної та післявоєнної історії міста Кіровограда, багато з яких відносилися безпосередньо до будівлі обласного художнього музею.

Другу частину творчої зустрічі можна назвати музикальною. Учасники заходу отримали справжню насолоду від чудових ліричних пісень, написаних на вірші Юхима Яковича та виконаних у записі та «наживо» під акорди музики на піаніно.

Ну а третя, літературна частина творчої зустрічі, була присвячена безпосередньо презентації книги Авруцького «Народе мій», яка складається із цілої серії поетичних новел, що вражають глибиною осмислення автором книги історії та душі єврейського народу, його пошуків і страждань, його мудрості та філософській терплячості, його світогляду, психології та моральних цінностей. А ще – глибокого історичного коріння, що постійно підкреслювалось постійним зверненням до біблейських  сюжетів, сторінок стародавньої історії єврейства, його автентичності тощо.

По великому рахунку, це була ода єврейському народу від вірного сина і патріота цього народу, що повинно бути взірцем для приклада нам – патріотам України, тим більше – в умовах зовнішньої агресії.

Олег Юрченко – старший науковий співробітник відділу науково – просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею

 

You must be logged in to post a comment Login