ДІАЛОГ В ПІДГОРОДНОМУ Є!

У місті Підгородньому, як і у всій Україні, існує багато проблем, вирішення яких потребує значних державних коштів і залежить від влади: забезпечення населення якісною питною водою, будівництво та ремонт доріг, повна газифікація, створення умов для ліквідації безробіття та інші.

В той же час у місті є величезна кількість гострих соціальних, екологічних, культурних та інших проблем, які можна вирішити тільки спільними зусиллями держави, громадськості та бізнесу: необхідність негайної допомоги незахищеним верствам населення, створення умов для повноцінного дозвілля дітей та молоді, здорового способу життя та спорту, вирішення деяких  екологічних проблем та ін.

Тому надзвичайно актуальним питанням розвитку територіальної громади м. Підгородного сьогодні є всебічна підтримка громадських ініціатив, яка можлива тільки за умови ефективної взаємодії органів місцевої влади, громадськості та бізнесу.

Підгородненська територіальна громада готова до початку конструктивного діалогу між представниками різних секторів громади, розробки реальних механізмів вирішення нагальних соціальних проблем,  налагодження взаєморозуміння, системного обміну інформацією тощо.

Підгородненська міська рада у 2012 році стала переможцем  Дніпропетровського районного конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування з проектом: «Толока в Підгородньому».

Наступним етапом реалізації проекту стало проведення круглого столу «Взаємодія громадян, влади та бізнесу для організації повноцінного дозвілля дітей та молоді», який відбувся у березні 2013 року у сесійній залі Підгородненської міської ради.

До «круглого столу» активісти територіальної громади Комар Катерина та Волошина Ніна, разом із заступником голови міської ради Володимиром Кошелем та директором Підгородненського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталієм Моргуном запросили представників влади, громадських організацій, депутатів та інших зацікавлених осіб.

Під час проведення круглого столу відбулася презентація проекту «Толока в Підгородному» та обговорено наступні теми:

– Налагодження конструктивного діалогу та партнерства між представниками різних секторів громади.

– Активізація та залучення дітей та молоді, які проявляють інтерес до громадських справ та мають бажання змінити на краще життя громади.

Учасників круглого столу привітав голова міської ради Дудка Петро Федорович. Він пояснив, що територіальна громада  ще не мала досвіду участі в подібних конкурсах проектів та програм, але не збирається зупинятися на досягнутому: «Цей проект перший, який ми плануємо успішно реалізувати в нашій громаді. Необхідно запроваджувати нові підходи до розвитку громади, основним принципом яких є створення умов для вирішення проблем на конкретній території з залученням всіх зацікавлених сторін: місцевих жителів, державних і недержавних організацій, комерційних структур. На сьогодні ми працюємо над налагодженням конструктивного діалогу між всіма секторами, і це є пріоритетом для подальших дій.»

Керівник проекту «Толока в Підгородньому» – директор ПМЦСССДМ  Віталій Моргун, презентував проект: «Даний проект буде направлений на те, щоб зацікавити дітей та молодь вивчати народні традиції і звичаї рідного краю та  шанувати природу. Також « Толока…» має на меті розвиток екологічної освіти, і привернення уваги молоді до екологічних проблем  рідного міста.»  Віталій Моргун звернув увагу на назву проекту – «Толока»: «Можливо, не усім відразу стає зрозуміло поняття «толока». По суті – це  масовий громадський проект, направлений на об’єднання дорослих, дітей, місцевих лідерів та влади  заради спільної мети.Під час проведення заходів, шляхом включення ігрового елементу в проект,  буде проводитися популяризація здорового способу життя, щоб викликати зацікавленість  до нового виду дозвілля – екологічного туризму.»

Слід зазначити, що головними ініціаторами проекту виступила передова молодь Підгородненської територіальної громади на чолі з Волошиною Ніною та Комар Катериною.  Їм дуже активно допомагали Кошель Ігор, Тімасов Володимир, Лінський Владислав.

Володимир Кошель, заступник міського голови, розповів, що керівництво міської ради своєю діяльністю намагається всебічно сприяти розвитку громадянського суспільства, створювати умови для вирішення місцевих проблем з залученням усіх зацікавлених сторін: «Головним нашим пріоритетом  є побудова міцної Підгородненської територіальної громади, готової до реалізації заходів, спрямованих на вирішення нагальних  проблем міста та створення якісних умов життя громадян. З цією метою місцева влада буде і надалі сприяти підвищенню активності і професійності місцевих активістів. Головне, щоб проект «Толока в Підгородному» не ґрунтувався тільки на ініциативі окремих лідерів, а був підхоплений нашими мешканцями. Потрібно тільки збудити їхнє  бажання допомогати в реалізаціїї цього проекту. Історичне минуле нашого краю повинно дати нам бажання і наснаги  йти вперед і творити нову історію…»

Марія Нємцева, заступник директора з виховної роботи СЗОШ № 4  міста Підгородного висловила свою думку про проект і зазначила, що такі ініціативи  необхідні для розвитку територіальної громади: «Ми, вчителі, найбільше спілкуємося з дітьми і розуміємо, що в нашому суспільстві бракує згуртованності навколо таких важливих цінностей, як:  добро, повага до старших, любов до рідних і до Батьківщини. Тому ми  прийняли проект  «Толока в Підгородному – 2012» з великим ентузіазмом. Ми сподіваємося, що цей проект розшириться на всю територію України, а потім і за її межі. Бо спілкуючись з природою, сприймаючи її як живий  організм, спілкуючись з однолітками,  з батьками в таких, скажімо так, незвичних для них обставинах, привносить щось нове в їх стосунки і згуртовує…»

Потім слово було надане Ніні Кулініченко, письменниці, члену Спілки письменників Придніпров’я та члену Дніпропетровської організації «Примножему славу Придніпров’я». В її виступі прозвучали нотки занепокоєння з приводу патріотичного виховання дітей та молоді в нашому суспільстві. Ось витяг з її виступу: «Я згодна на сто відсотків з Марією Василівною Нємцевою, що зараз наше суспільство переживає не зовсім легкий час. Думки батьків в більшості сімей направлені на те, щоб знайти заробіток, аби життя близьких не було нужденним. А дітей в цей час виховує телебачення та комп’ютер (у кого він є). А що там демонструють, ви усі знаєте.   Вихованням патріотизму та  любові до Батьківщини займається в основному школа. Але ж тільки педагоги не зможуть захистити дітей від впливу «вредоносних программ». Нам треба обєднатися всім: і владі, і громадським організаціям, і батькам. То ж назва проекту «Толока в Підгородному» – дуже доречна.»

Письменниця запропонувала створити в м. Підгородному поетичну спілку –  модіжне крило  Регіональної спілки письменників Придніпров’я з назвою «Дитинки-поетинки». Створення такої спілкі підтримує і  громадська організація «Примножимо славу Придніпров’я». Письменниця додала: «Наші діти дуже талановиті, вони пишуть чудові оповідання, вірші. Вони прекрасно малюють. Ми повинні допомогти їм розвивати їхню талановитість…»

Потім Ніна Петрівна прочитала вірш, який написала напередодні нашої зустрічі. Процитую тільки частинку його:

 

Ми прийшли у цей світ, щоб творити добро,

Два життєві шляхи не пройти, не прожити.

Тому треба добро повсякчасно творити,

Бо закінчиться шлях. Чи ж залишиться тло?

Та основа, той  ґрунт, де зростуть покоління

Молодих і щасливих, геніальних людей.

Щоб отримати досвід, примножити вміння,

Нам потрібно любити й плекати дітей…

 

– Олександр Кондратінський, спеціаліст Дніпропетровської районної ради центру ресурсно-інформаційного проектного менджменту наголосив, що Дніпропетровська районна рада щорічно проводить  конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування,  Одним з переможців конкурсу 2012 року став проект «Толока в Підгородньому», який має надзвичайно велике значення для підвищення соціальної активності та розвитку територіальної громади міста Підгороднього. Дніпропетровська районна влада відкрита для ефективного діалогу з громадськими організаціями та ініціативними групами району. Наша мета – налагодження та подальша реалізація політики відкритості і прозорості, підтримка різних форм громадської активності та трисекторного партнерства в районі. Ці завдання сприятимуть підвищенню ефективності управління, поліпшенню інфраструктури міста, за участі громадськості та залучення до  взаємовигідної співпраці проектів міжнародної технічної допомоги та бізнесу.

Кіктенко В’ячеслав – Дніпропетровська обласна благодійна організація «ХЕЛП»:  «Наша організація зіткнулася з гострою соціальною проблемою підліткової злочинності в не зовсім благополучних і не повних сім’ях, де підлітки  10-14 років вже встигли скоїти кримінальні злочини, і взяті на облік дитячою кімнатою міліції .

Керуючись статистикою, Українські підлітки займають четверте місце в Європі по рівню жорстокості після російських, албанських та  білоруських однолітків.  Дитяча злочинність за деякими даними статистів вийшла на найвищий рівень за всю історію України. Проте будь-яка небезпека зменшується, якщо стають відомі її причини і умови, що її породжують, визначені форми і методи боротьби з нею. А головними причинами злочинності серед неповнолітніх є не тільки соціальні і економічні труднощі, а перш за все не благополучність в сім’ях, незайнятість неповнолітніх, не обхват їх, в першу чергу, позашкільною освітою.   То ж на таких відкритих зустрічах як «круглий стіл», виконавча влада і активісти громадськості можуть, зібравшись під дахом  Адміністрації міста, спільними зусиллями планувати майбутні проекти, вирішувати проблеми, які стали вже невідкладними, спираючись  на той ресурс (хоч і малий, але активний), який мають. Ми всі, хто тут зібрався, повні рішучості дотримуватися принципу: «Краще погано починати, чим добре не діяти». З такою громадянською і соціальною позицією мера міста Подгородного П.Ф. Дудки, соціальних працівників і  мешканців міста,  спільними зусиллями можна поліпшити якість життя людей і зберегти національну культуру. ДОБО «ХЕЛП»  підтримує розвиток  проекту «Толока в Підгородному» і вноситиме свою частку в нього.

Олександр Козакевич, депутат Дніпропетровської районної ради, котрий також є  виконавчим директором фонду розвитку громади „Джерело”, коротко надав інформацію про діяльність та розповів про проекти своєї громадської організації: «Дніпропетровська районна рада щорічно проводить  конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування,  Фонд громади «Джерело» надає гранти для впровадження ініціатив з вирішення соціально важливих місцевих проблем.

Одним з переможців конкурсу 2012 року став проект «Толока в Підгородньому», який має надзвичайно велике значення для підвищення соціальної активності та розвитку територіальної громади міста Підгороднього. Дніпропетровська районна влада відкрита для ефективного діалогу з громадськими організаціями та ініціативними групами району. Наша мета – налагодження та подальша реалізація політики відкритості і прозорості, підтримка різних форм громадської активності та трисекторного партнерства в районі. Ці завдання сприятимуть підвищенню ефективності управління, поліпшенню інфраструктури міста, сіл і селищ за участі громадськості та залучення до  взаємовигідної співпраці проектів міжнародної технічної допомоги та бізнесу.»  і всіх зацікавлених запросив до співпраці.
«Ті позитивні  зміни, які відбуваються в Підгородненській територіальній громаді вже є помітними, і сьогодні ми говоримо про розвиток «платформи» на якій  представники різних секторів суспільства можуть обговорювати спільні соціальні проекти та ініціативи.» – зазначила в своєму виступі Тетяна Барашкова, президент центру «Тамариск»

А Анастасія Добровольська, представник Дніпропетровської обласної ради, наголосила, що, на її думку, таких зустрічей повинно бути більше. Це дозволить швидкими кроками йти по шляху сталого розвитку громади і  більш ефективного виховання патріотизму у молодого покоління. Вона надала декілька слушних порад по організації цьогорічного проекту «Толока в Підгородному -2013», побажала успіху в розповсюдженні його на територію України і виказала впевненість, що проект буде мати успіх.

Усі учасники зустрічі підтримали цю впевненість.

Так! В Підгородному є активісти, які зможуть розкрити свій потенціал і допоможуть місту вийти на високий рівень розвитку громадянського суспільства.

А влада та меценати їм у цьому допоможуть!

Віталій Моргун – директор Підгородненського міського ЦСССДМ

You must be logged in to post a comment Login