В рамках “Школи громадської участі”, яка проводиться Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта, вже другий рік поспіль 60 громадських активістів зі всієї України проходять тренінгові навчання із розвитку місцевих громад.
Із 9 по 14 червня 2013 року триватиме навчання для двох груп в рамках Школи. Варто відмітити, що учасники, за час дії проекту вже реалізували більше 40 суспільних ініціатив у власних громадах.
Серед останніх ініціатив можна виділити масштабну кампанію “Наша місто Мала Виска. Наше місто чистий дім!”, яка проводиться зокрема і за ініціативи Леоніда Жовтило, заступника голови Маловисківської районної ради, який є учасником Школи. В рамках ініціативи у м. Мала Виска було проведено низку заходів, серед яких: флеш-моби, телемости, проект по збору відпрацьованих елементів живлення “Очистимо Україну – утилізуймо батарейки”, а також багато інших проектів реалізованих на базі Центру місцевої активності, яким стала районна бібліотека.
Під час першої тренінгової сесії учасники отримували знання із соціальної анімації, залучення громадян та розвитку територіальних громад. Під час другого етапу навчання до проведення сесії було залучено провідних українських та міжнародних експертів із Польщі і Росії. А вже зараз під час третьої сесії учасники самі визначали теми тренінгових модулів і навіть спробували себе у якості тренерів. Зокрема Віталій Моргун та Олександр Мітьков презентували таку форму активізації громади як “Форум-театр”, яку попередньо вже випробувати у власній громаді. Також учасники мали нагоду представити ініціативи, реалізовані у власних громадах за час дії проекту.
Особливість “Школи громадської участі” в тому, що завдяки довготривалим навчанням учасники мають нагоду не лише отримувати теоретичні знання і практичні навички, а й постійно обмінюватися досвідом реалізації власних ініціатив. Між багатьма учасниками було встановлено міцні зв’язки та партнерські стосунки. Так, наприклад, можна виділити візит делегації із Маловисківської районної ради до м. Пирятин для ознайомлення із діяльністю Пирятинського Центру місцевої активності, голова якого, Ірина Таран також бере участь у Школі.
Тож навчання для однієї з груп ще тривають, а дві інші вже плідно працюють над розвитком власних громад.
You must be logged in to post a comment Login