Олена Кочанова – громадський активіст, голова громадської організації “Центр інноваційного розвитку “Персона”, керівник проекту з профорієнтації “Довіра між батьками та дітьми -запорука успішного майбутнього”.
Подаючи заявку на участь у «Школі громадської участі», нами керувало бажання реалізувати себе та свої проекти, розширити свої можливості, створити команду, яка б працювала над поліпшенням рівня життя в наших громадах. Так народилась ідея створення «Центру творчого розвитку» та бажання взяти участь у «Школі громадської участі», про яку ми на той час вже чули і знали, що проводить її вже вдруге Інститут соціокультурного менеджменту. Зараз, згадуючи той час, коли за короткий проміжок часу від подачі анкет на конкурс до початку першої нашої зустрічі на Школі змінилася країна, в якій ми жили і певним чином змінилися ми.
Вважаючи важливим фактором для змін проведення в країні відкритих демократичних виборів наші активісти у співпраці з Сумським обласним комітетом молодіжних організацій брали активну участь у проекті «Мій вибір – моя гідність» спрямованого на те, щоб сприяти активізації якомога більшої кількості виборців у виборчому процесі, щоб забезпечити представлення інтересів всіх верств населення у органах влади, найбільше уваги ми приділяли залученню до виборчого процесу молоді, яка є найменш активною. Також увага приділялася самому процесу голосування, тому наші активісти працювали спостерігачами у дні виборів спільно з Всеукраїнською громадянською мережею «Опора».
Ще одним напрямком актуальним для нас ми вважали підвищення якості освіти та доступ до якісної освіти всіх бажаючих. Наші представники активно долучаючись до спостереження за проведенням ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти). Проведення нашими активістами тренінгів з профорієнтації школярів допомога в обранні першого вищого навчального закладу – це наш внесок в виховання та становлення освіченої молоді та збільшення кількості молодих спеціалістів в різних галузях.
Наші активісти також приділяють багато уваги розвитку особистості. Для цього проводяться заходи з розвитку міжособистісних відносин, персональної ефективності, творчого розвитку, комунікацій і інші.
Енергозбереження та використання відновлювальної енергії напрямок в межах якого ми проводимо інформаційні зустрічі та роз’яснювальні кампанії, м. Павлоград є учасником проекту USAID Муніципальна енергетична реформа в Україні. Ця тема стала особливо актуальної протягом останнього часу і ми вважаємо за необхідне поширювати культури ощадливого використання природніх ресурсів.
Всім зацікавленим ми надаємо організаційну підтримку у проведенні і інших корисних заходів у нашому місті та регіоні. Юридичні консультації з різних питань, що стосуються діяльності громадського сектору, громадських організацій а активістів.
Наші активісти постійно працюють над удосконаленням своїх навичок. Ми беремо активну участь у тренінгах, семінарах співпрацюючи з громадськими організаціями з інших міст окрім учасників Школи громадської участі ми співпрацюємо з Центром громадських і культурних ініціатив «Тамариск» м. Дніпропетровськ. За час участі у проекті «Школа громадської участі – 2» ми змінювалися і росли – сьогодні на базі нашої ініціативної групи вже сформувалися дві громадські організації: Центр інноваційного розвитку «Персона» та «Центр громадської активності Західного Донбасу». На базі яких ми вже розробляємо нові проекти та ідеї.
Тож, робота в проекті дозволила нам отримати знання, що допомогли отримати нову якість роботи в громадському секторі, розпочати більш ефективну роботу з громадами.
You must be logged in to post a comment Login