«Школа громадської участі»: міжнародний рівень

«Школа громадської участі» набирає міжнародних обертів. 35 громад України матимуть кваліфікованих соціальних аніматорів завдяки навчанню у «Школі громадської участі».

12- 14 вересня 2012 року у Реколекційному Центрі «Світлиця» пройшов другий етап «Школи громадської участі» в рамках однойменного проекту Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) Школа громадської участі, за фінансової підтримки фонду ім. Чарльза Стюарта Мотта. Нагадуємо, що перший етап був проведений  20-28 червня 2012 року у с. Піщане, Бахчисарайського району, АР Крим.

Особливістю цієї частини Школи стало проведення одразу трьох тренінгів із залученням міжнародних експертів у сфері соціальної анімації та розвитку громад.

Учасники мали змогу дізнатися про Польський досвід діяльності центрів місцевої активності та розвитку громад. Тренери з Польщі Олена Хоткевич та Збігнєв Меруньськи розповіли про роль і значення закладів культури та Центрів активності локальної у Польщі, нове розуміння ролі закладу культури в розвитку місцевої громади, а також про приклади роботи закладів культури у Польщі. Учасники складали свої карти ресурсів та потреб, відмічали своїх теперішніх та майбутніх партнерів.

Тренер Марія Петренко (м. Нижній Новгород, Росія) познайомила учасників з Російським досвідом впровадження соціальної анімації та активізації населення за місцем проживання. Розповіла про систему ТОСів (територіальних органів самоуправління), ідеї та підходи до мікропроектів, а також про секрет успішної заявки.

Третій тренінг мав назву «Розвиваючи культуру благодійництва громад – забезпечуємо фінансову життєздатність Осередків громадської активності (ОГА)», який проводив Руслан Краплич (Фундація ім. князів – благодійників Острозьких, м. Рівне). Учасники тренінгу дізналися, що таке фандрейзинг, його правила. Тренер розповів про тактики роботи з фінансовими партнерами, як провести благодійні лотереї та аукціони та багато іншої інформації, яка стала корисною для всіх присутніх.

Як відмітив Руслан Краплич: «Не важливо скільки у тебе грошей, важливо те, чи робиш ти добрі справи». 60 соціальних аніматорів, як одна велика родина, вже готова робити добрі справи, позитивні зміни та суспільні перетворення.

«На мою думку, ідея створення такої Школи є дуже актуальною для України, адже такі багатоденні тренінги, які ще й відбуваються у декілька етапів не лише дають учасникам знання, а й створюють між ними міцні зв’язки. А рівень довіри та вміння співпрацювати й обмінюватися досвідом – це те, що може згуртувати людей навколо спільної справи», – розповідає Марія Калашнік, координатор проекту «Школа громадської участі».

Слідкуйте за нашими новинами у групі Центри місцевої активності мережі Facebook та на сайтах Центри місцевої активності (www.lacenter.org.ua), Історії успіху діяльності НДО в соціокультурній сфері (www.lac.org.ua).

You must be logged in to post a comment Login