Учасник «Школи громадської участі – 2» ГО «Школа життя», с.Нова Чернещина, Сахновщинський район, Харківська область
Громадська організація «Школа життя» була створена у 2009 році мешканцями с. Нова Чернещина, Сахновщинського району Харківської області. . «Школа життя» має на меті сприяння позитивним перетворенням у громаді, соціально-економічному розвитку території шляхом залучення до інтеграційних європейських процесів, а також розвитку міжнародного співробітництва в усіх ланках суспільного життя та проведенню культурної, освітньої діяльності, направленої на вирішення нагальних проблем членів громади. Перший проект, який реалізувала ГО був проект спільної ініціативи ПРООН та Європейського Союзу «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Дякуючи проекту в місцевій школі було проведено енергозберігаючі заходи.
В подальшому було реалізовано два проекти благодійного фонду «Громадські ініціативи» м. Харків за підтримки «Філліп Морріс Україна», які були направлені на підтримку навчального закладу. Покращення матеріальної бази не гарантує нам безхмарного життя, оскільки навчальний заклад був малокомплектним існував ризик закриття школи. Ми почали шукати союзників, однією з організацій, які займалися збереження шкіл був Східноукраїнський Центр Громадських Ініціатив м. Луганськ. У 2012 році прийняли участь у проекті – «Підтримка громадських ініціатив на користь збереження шкіл у малих громадах» за програмою «Разом до збереження та розвитку освітніх послуг в малих громадах» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Результатом цього проекту було видання книги «Як зберегти школу у власній громаді: керівництво до дії».
Після завершення проекту Міжнародному Фонду відродження сподобалось чим ми займаємося і нам запропонували прийняти участь у конкурсі грантів на проведення адвокасі компаній на за прогамою – «Громадянському суспільству – належне врядування». Таким чином ми реалізували адвокасі компанію «Збережемо нашу школу».
У 2013 році знову разом з Східноукраїнський Центр Громадських Ініціатив ми реалізували проект «Розвиток шкільних сайтів», що є частиною програми
«Укріплюємо зв’язки між школою та громадою» за підтримки програми Малих грантів Корпусу Миру США. Результатом цього проекту було створення шкільного сайту та сайту громадської організації.
Наступний проект 2014 рік – «Демократичне врядування в школі»: семінар-тренінг у сфері освіти для демократичного громадянства і прав людини (ОДГ/ОПЛ), спільний проект Міністерства освіти і науки України, Європейського Центру Вергеланда (EWC, Осло), Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Результатом цього проекту було покращення шкільного самоврядування та затвердження конституції школи.
2015 рік – Посилення спроможності місцевих громад до врегулювання конфліктних ситуацій через застосування підходу «Не нашкодь» Результатом проекту було проведення тренінгу в громаді по вирішенню конфліктних ситуацій серед мешканців. (Оскільки в громаді є армянська, азербайджанська та українська громади інколи виникають конфлікти).
Розвиток школи також не стоїть на місці. У школі ми реалізували ще два проекти.
Зокрема, «Абетка моєї країни» учні створювали абетку України (На кожну букву писали вірші та твори). За результатами проекту наші учні отримали можливість поїхати у Брюсель, Лондон, Берлін з акцією «Діти України – дітям Європи» (але все ще якось підвішено, думаю через місяць розясниться).
«Еtwinning Plus» – це спільнота вчителів Європи да наші учні реалізують спільні проекти з європейськими школами.
Отже, ми не стоїмо на місті, а рухаємося вперед, розвиваємо свою громаду, рідну школу, власну громадську активність.
*Матеріали_другої_Національної_Конференції_Соціальна_анімація_для_розвитку_культури_та_громад_2015
You must be logged in to post a comment Login