Тепер, коли ми назвали принаймні деякі з ресурсів, що їх молодь може додати до процесу розбудови громади, нам треба піти далі й вивчити, яким чином лідери громади можуть якнайефективніше мобілізувати ці можливості й перетворити їх на вагомі ресурси розбудови громади. Ця спроба залучити молодь до процесу розбудови громади передбачає здійснення чотирьох важливих кроків:
Давайте на хвилинку зупинимося й поглянемо на два приклади того, як конкретні молоді люди склали карту здібностей своєї місцевості і використали ці знання, щоб зробити вирішальний внесок до громад, у яких вони живуть.
В обох цих випадках групи молодих людей вробили продуктивні внески, оскільки знали. як використати техніки “складання карт”, щоб навіть старі полишені будинки й незаконно звалені уламки дерев стали цінними ресурсами громади, якими не можна нехтувати. Іншими словами, точне знання наявних ресурсів громади є необхідним першим кроком для молодих людей, які прагнуть долучитися до позитивних аспектів життя громади.
Як побачимо, налагодження співробітництва залежить від безпосередніх знань про особливі ресурси громади. Це означає, що молоді люди, які вивчили “карту” ресурсів свого району, здатні значно краще застосувати себе для налагодження зв’язків і розгортання своєї діяльності, ніж могло б бути без цих знань.
Схема 1 ілюструє, які саме стосунки можуть бути між місцевою молоддю та и потенційними партнерами в громаді.
* – джерело: Джон П. Кретцманн, Джон Л.Макнайт “Розбудова громад за рахунок внутрішніх ресурсів. Шлях до відкриття й мобілізації ресурсів громади”, Київ, 2006 рік
Інститут розвитку внутрішніх ресурсів громади
Інститут вивчення політики
Північно-Західний університет
(переклад на українську мову – Оксана Іванюк та Сергій Іванюк, керівник проекту з перекладу та видання книги – Юрій Третяк, виконавчий директор асоціації агенцій регіонального розвитку України)
Розміщення матеріалу дозволено Асоціацією агенцій регіонального розвитку України.
Українське видання здійснено за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Міжнародного фонду “Відродження”.
You must be logged in to post a comment Login