Створення молодіжного центру “Майбутнє – це ми!”

До…                                          та                         … після

 

Олександр Мітьков, голова БО “Горьківський фонд розвитку громади”, с. Горького, Дніпропетровської області, ділиться успішно реалізованими проектами після участі у “Школі громадської участі”*:

“В жовтні 2012 року ініціативною групою Горьківської громади було розроблено проект «Створення молодіжного центру «Майбутнє – це Ми» на території Горьківської громади». Наступним кроком стала презентація проектної заявки під час сесії Горьківської сільської ради активістами громади для отримання фінансової підтримки. В результаті, депутати сільської ради підтримали ініціативу молоді. Наступним кроком стало подання проекту на конкурс проектів і програм місцевого самоврядування районного рівня, в якому він був підтриманий, що було відображено в місцевому ЗМІ. З початку січня проект почав етап реалізації. На сьогодні вже змінили дах, де буде знаходиться молодіжний центр, поставлено 5 євровікон. На черзі внутрішні роботи: ремонт стелі, підлоги, стін, налаштування електроопалення, санчастини, облаштування зовнішньої частини будівлі та закупівля обладнання для центру (комп`ютери, фліп-чарт, мультимедійна установка, меблі, інтернет – покриття).

Хочеться відмітити, що дана ініціатива отримала високий рівень підтримки серед громади особливо серед молоді. Після 13 років життя села Горького, коли нічого не будувалось не відбудовувалось, а тільки руйнувалось (будинок культури, гуртожиток, дитячий садок – сьогодні будівлі які не придатні для ремонту «руїни»), а тут капітальний ремонт будівлі і не під магазин чи якусь бізнес структуру, а як символ активності, розвитку громади та в першу чергу для молоді.

Приємно зауважити, що місцева влада в особі голови Горьківської сільської ради Попова Сергія Андрійовича проявила себе активно і сприяла створенню і на даному етапі реалізації проекту. З’явилось певне порозуміння і взаємодія між молоддю села і місцевою владою. Що дає можливість мені сказати про початок появи зародків довіри – головного рушія розвитку громади – соціального капіталу.

Також за цей період було виділено на програму «Молодь Горького», «Сім`ї та жінки» Горьківської громади 22тис.400 грн на 2013 рік Горьківською сільською радою. Приємно зауважити позитивну тенденцію – якщо в 2011 році на програму було виділено 3 тис. грн, 2012 рік 5 тис. грн. то на 2013 рік 22 тис. 400 грн., що говорить про високу оцінку роботи Горьківського центру місцевої активності. На мою думку каталізатором діяльності стала участь в 2012 році в Всеукраїнській «Школі громадської участі», що реалізовує Інститут соціокультурного менеджменту м.Кіровоград за, що особисто дуже вдячний.

* “Школа громадської участі” проводиться Інститутом соціокультурного менеджменту за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта.

Джерело: “НДО-Інформ” №1 (48), 2013

You must be logged in to post a comment Login