«Зробимо довкілля чистішим»

йііРобота, яка отримала відзнаку на Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» 2015 року у 3 категорії «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних та позашкільних закладів»: «Зробимо довкілля чистішим»

Інформація про колективного учасника.

Долинський районний будинок дитячої та юнацької творчості Івано-Франківської області – це комплексний позашкільний заклад, який засновано 26.04.1947 року. Він є правонаступником згідно з розпорядженням Долинської районної державної адміністрації «Про зміну назви Долинського районного Будинку школяра» від 09.12.2002 №335, і знаходиться в комунальній власності. Основними завданнями БДЮТ є виховання громадянина України; всебічний розвиток особистості та формування її соціально-громадської позиції; створення умов для творчого, інтелектуального духовного і фізичного розвитку вихованців шляхом залучення їх до участі у науково-пізнавальних, творчих, благодійних та еколого-натуралістичних акціях і проектах. В еколого-натуралістичних акціях беруть участь вихованці гуртків закладу та учасники Районної школи лідерів.

Природоохоронні роботи, які заявник виконував раніше: акція «Збережи життя ялинкам»­, акція «Посади дерево» (спільний проект з волонтерами Корпусу миру США щодо озеленення прилеглої до БДЮТ території), акція «Збережи первоцвіти – перші квіти весни».

Загальна інформація про природний об’єкт, на поліпшення екологічного стану якого спрямована діяльність.

В Івано-Франківській області у мальовничому Долинському районі протікає річка Мізунька. Швидка течія поміж горами несе свої води до Свічі, для якої є лівою притокою і другою за величиною річкою району. Свіча, в свою чергу, впадає у Дністер. Свіча і Мізунька – це дві річки, які найбільше збереглися в природному стані.

Мізунька бере свій початок на висоті 1020 метрів із джерел у масиві Ґорґани Українських Карпат (на південний схід від села Вишкова). Довжина її 51 км, площа басейну 344 кв. км. Мізунька – це гірська річка із швидкою течією, яка іноді ускладнена уступами та перекатами. Її глибина невелика, місцями від 0,5 до 1,5 м. Ширина русла до 10 м, заплави до 50 м. У Мізуньку впадає 339 річок довжиною менше 10 км.

На ділянці між селами Новий та Старий Мізунь долина і русло ріки різко розширюються, течія стає порівняно спокійною. Саме тут на висоті 500-550 м над рівнем моря, в угловині, вздовж річки Мізунька знаходиться гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення – болото «Ширковець», торфовий поклад якого глибиною 2,5 м формувався близько 3-х тисяч років і зараз є добре збережений.

Інформація про екологічні проблеми, які були розв’язані під час діяльності учасника.іссй

Забруднення побутовим сміттям берегів річки Мізунька.

Інформація про виконану роботу.

Мета: запобігання зменшенню популяції риб у річках, обмілінню русел, замуленню джерел, які живлять своїми водами Мізуньку та Свічу, подальшому забрудненню річкової системи району.

Завдання:

  • проаналізувати сучасний стан річок та берегових зон;
  • провести акції з очищення зон відпочинку та берегів річок Мізунька і Свіча;
  • здійснювати інформування громадськості про негативний вплив бездумного користувацького ставлення до природи;
  • сформувати у гуртківців екологічну культуру та відповідальне ставлення до природи.

Отриманий результат:

очищення берегів річки від побутового сміття, прибирання зон відпочинку, які розташовані на берегах річок, очищення галявин навколо джерел, що живлять річку, висвітлення акції на сайті Долинського БДЮТ, проведення бесід з гуртківцями на тему «Збереження чистоти берегів річок».

Результат акції: зібране сміття та чиста територія, усунуто загрозу джерелам

Висновки

Щоб зберегти ці дивовижні джерела, вихованці БДЮТ залучились підтримкою Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології. Було виготовлено агітки та наліпки, які покликані спонукати людей не залишати після себе сміття. Ці наліпки розміщено у зонах відпочинку. Діти разом із педагогами зібрали і вивезли 60 сорокалітрових мішків сміття з території відпочинкової зони та поблизу джерел. Ця акція була узгоджена з керівництвом Вигодського лісгоспу.

У планах і надалі проводити акції, спрямовані на охорону водойм нашого краю, зокрема Мізунського водоспаду. Також плануємо у 2016 році організувати акцію з дослідження та збереження рослинного світу Карпат, зокрема гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення – болота «Ширковець» (угловина вздовж річки Мізунька).

Хочеться вірити, що озброєні подібними знаннями і мотивацією діти приділятимуть належну увагу питанням збереження чистоти води.

Офіційна сторінка в інтернеті: http://dbdiut.at.ua/

You must be logged in to post a comment Login